قتل مادر به خاطر بازی رایانه ای

به گزارش منابع خبری اینترنتی، براساس حکم قاضی دادگاه، هرچند مشغولیت ذهنی بازی ویدیویی خشن در یک نوجوان می‌تواند حس واقع بینی او را از بین برده باشد، اما این پسر در قتل مادر و زخمی کردن پدر خود گناهکار است.

دانیل پاتریک که ۱۷سال دارد در ماه اکتبر سال ،۲۰۰۷پس از آنکه پدرش او را از انجام بازی خشن ویدیویی Halo 3منع کرد و کنسول بازی ایکس باکس او را گرفت اقدام به قتل مادر و مجروح کردن پدر خود کرد.

 پتریک، در فرصتهایی که بدست می‌آورد، روزی ۱۸ساعت در خانه دوستانش به انجام این بازی می‌پرداخت.

به گفته قاضی دادگاه انجام این بازیهای خشن به مدت طولانی، تغییرات فیزیولوژیکی و جسمی در مغز ایجاد می‌کند، نظیر تاثیری که اعتیاد به مواد مخدر در مغز بوجود می‌آورد، بطوری که همانند وضعیت پس از ترک هرویین یا کراک، مغز توان دست کشیدن آن از این بازی‌ها را ندارد.

 

در این بازی ویدیویی خشن ، بازیکنان باید با تیراندازی به سوی غول‌های فضایی را که به زمین آمده‌اند آنها را بکشند. وقتی یک بازی تمام می‌شود و بازی جدیدی شروع می‌شود، موجودات فضایی بازمی گردند. به عبارت دیگر مرگ در این بازی موقتی است.

 

جیمز برگ قاضی دادگاه گفت: من معتقدم دانیل پتریک هنگام طراحی نقشه قتل والدینش درکی از اینکه با این کار آنها برای همیشه خواهند مرد نداشته است اعضای خانواده این نوجوان، پتریک را بخشیده اند.

 

با این حال، برگ استدلال وکلای مدافع مبنی بر این که پتریک ۱۷ساله به دلیل جنون آنی گناهکار نیست، رد کرد.

 

به گفته قاضی پرونده، پتریک از چند هفته قبل نقشه قتل را طراحی کرده بود.

 

پتریک که به عنوان یک بزرگسال محاکمه شد، با حداکثر مجازات ممکن که حبس ابد بدون آزادی مشروط است روبروست.

 

سوزان پتریک ۴۳ساله، مادر این نوجوان بر اثر اصابت گلوله به ناحیه سر کشته شد. مارک پتریک شوهر وی نیز از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت ، اما از این حمله جان سالم به در برد.

 

پتریک در شب حادثه در ماه اکتبر سال ، ۲۰۰۷اقدام به برداشتن یک اسلحه و بازی ویدیویی از صندوق پدر خود کرد.

 

پدر پتریک شهادت داد در روز حادثه پسرش وارد اتاق شد و با گفتن اینکه یک چیز غافلگیرکننده ای برای پدر و مادرش دارد از آنها خواست چشمانشان را ببندند. درحالی که آنها انتظار اتفاق خوشایندی را داشتند، پتریک اقدام به تیراندازی به سوی آنها کرد.

 

آنتونی کیلو معاون دادستان در جریان این محاکمه گفت: این نوجوان پس از این کار ، اسلحه را در دست پدرش می‌گذرد تا صحنه جنایت خودکشی جلوه کند.

 

حق مالکیت معنوی این بازی خشن ویدیویی به شرکت مایکروسافت تعلق دارد و یک شرکت که پیشتر متعلق به مایکروسافت بوده این بازی را تولید کرده است.

 

شرکت مایکروسافت که حق مالکیت معنوی این بازی خشن ویدیویی به آن تعلق دارد در گفت و گو با خبرگزاری آسوشیتدپرس تنها به گفتن اینکه از این خبر آگاه است و این حادثه فاجعه بار خواند، اکتفا نمود.

 

لینک مطلب : http://www2.irna.ir/fa/news/view/menu-153/8710253602165519.htm

خبرگزاری جمهوری اسلامی ۲۵/10/۸۷

 

کلید واژه : بازی رایانه ، بازی ویدیو ، قتل ، نوجوان آمریکایی

/ 0 نظر / 6 بازدید