از اول دی با متخلفین تأمین و تکثیر بازی‌های رایانه‌ای برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، نشست رسمی توزیع‌کنندگان بازی‌های رایانه‌ای با تنها مرجع رسمی نظارت و سیاست‌گذار بازی‌های رایانه‌ای به همت اداره کل همکاری‌های سمعی و بصری و نمایش خانگی بر پا شد و در این نشست، بیش از سی شرکت و مؤسسه منتخب که به مدت یک سال است هماهنگی و همکاری با این اداره کل دارند به همراه اصحاب جراید و مدیران و مسئولان بخش بازی‌های رایانه‌ای گردهم آمدند.
در این نشست، ضمن برشمردن سیاست‌های کوتاه مدت و بلند‌مدت هماهنگی‌های لازم در معرفی محصولات مجاز و فعالیت این موسسات به عمل آمد.

در این جلسه مقرر شد تا از ابتدای دی ماه سالجاری توسط پلیس امنیت و اماکن نیروی انتظامی در سراسر کشور با متخلفین به صورت جدی برخورد شود.


به گزارش فارس، در این نشست مقرر شد فقط موسسات و شرکت‌های دارای مجوز از اداره کل همکاری‌های سمعی و بصری و نمایش خانگی اقدام به تأمین، تکثیر و توزیع بازی‌های رایانه‌ای نمایند.
همچنین کلیه محصولات نیز می‌بایستی از اداره کل همکاری‌های سمعی و بصری و نمایش خانگی، توسط موسسات مجاز استعلام و در صورت پاسخ مثبت این اداره کل، موسسات اقدام به تکثیر نمایند. کلیه عناوین بازیها بایستی به وسیله استمپر در کارخانه‌های تکثیر و به صورت نقره‌ای تولید و هرگونه لوح کپی که به وسیله دستگاه‌های رایتر (دابلیکیتور) تولید و توزیع گردد ممنوع و غیرمجاز است.


کلیه محصولات تولید و تکثیر شده به منظور رعایت حقوق مصرف‌کنندگان توسط موسسات و شرکت‌های مجاز، بایستی دارای کلیه اطلاعات لازم و دارای عنوان و آدرس مشخص موسسه یا شرکت مجاز باشند.


همچنین از این پس، کلیه محصولات بازی‌های رایانه‌ای با هولوگرام مختص رده‌بندی، به بازار می‌آید.

 به گفته علیمردانی مدیرکل همکاری‌های سمعی و بصری و نمایش خانگی کلیه واحد‌های صنفی نیز باید در تهیه و عرضه محصولات بازی‌های رایانه‌ای دقت لازم را به عمل آورده و فقط از مؤسسات دارای پروانه کار، محصولات مجاز را تهیه کرده و نسبت به جمع‌آوری هرگونه بازی فاقد استاندارد فرهنگی اقدام نمایند.

بررسی کارشناسی بیش از 1400 عنوان بازی و نظارت بر فعالیت‌ سی شرکت در یک سال گذشته، به روز‌رسانی پاسخگویی به استعلام بازی‌های جدید، حرکت به سوی دولت الکترونیک و اتوماسیون اداری، انجام بیش از هشتاد درصد مراحل فنی و اداری و راه‌اندازی سایت اطلاع‌رسانی، گوشه‌ای از فعالیت‌های اداره کل همکاری‌های سمعی و بصری و نمایش خانگی در نظام بخشی به عرصه بازی‌های رایانه‌ای در کشور است.

 

منبع : خبرگزاری فارس

لینک مطلب : http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8709231092

 

کلید واژه : بازی رایانه ، بازی ویدیویی ، بازی کامپیوتری ،

/ 0 نظر / 10 بازدید