بازی رایانه ای و عملیات شهادت طلبانه

متن فوق بخشی از معرفی بازی رایانه ای به نام(Serious Sam) سام ماجراجو در پرسپولیس است .در این بازی کاربر در نقش یک منجی نسل بشریت، برای مبارزه با اهریمن جهانی و ایادی آن به گذشته باز می گردد و در این مسیر با شیاطین بسیاری مواجه می شود شیاطنی که به اهریمن جهانی کمک می کنند مانند کامیکاز بی سر (beheaded kamikaze)وعقرب بالغ(Araohnoid adult )،زامبال(zambul)،غول لاوا(lava golem )
هر کدام از این شیاطین دارای اسلحه ای برای ضربه زدن به شما هستند.
عقرب بالغ(Araohnoid adult )یکی از ایادی شیطان است او یک جنگجوی مذهبی که از نژاد اولیه بند پایان به وجود آمده و به خاطر عقاید مذهبیشان  بسیار متخاصم هستند.

یکی دیگر از این شیاطین کامیکاز بی سر (beheaded kamikaze) است او یک سرباز سیرین است که اهریمن جهانی او را زنده کرده و کنترل زندگی آن را در دست دارد این موجود به شکل یک انسان فاقد سر است (بدون سر بودن او به معنای نداشتن عقل و شعور و منطق است )بنابراین او را برای عملیات خودکشی مانند به خدمت گرفته است .

 

 

کامیکاز بی سر دو بمب در دستان خود حمل می کند و هنگامیکه به اندازه کافی به هدف نزدیک شد آن را فعال می کند هر چقدر به شما نزدیک تر باشد خسارت بیشتر به شما وارد می کند هر چند که خود نیز پس از انجام این عمل نابود و متلاشی می شود.
با دیدن  نحوه ضربه زدن این شیطان در این بازی کامپیوتری  در ذهن شما چه عملی تداعی می شود؟؟؟
بدون شک یکى از رمزهاى موفقیت برق‏آساى دین اسلام در رسیدن به اهداف خود در کمتر از نیم قرن،«فرهنگ ایثار و شهادت‏طلبى» در این مکتب است.((عملیات شهادت‏طلبانه به معناى عام آن به اقدامى اطلاق مى‏شود که شخصى با قصد قربت و با علم به شهادت و با هدف ضربه زدن به دشمن به انجام آن مبادرت مى‏ورزد و در این راه کشته شود.))در مکتبى که جهاد در راه خدا پلى براىرسیدن به «احدى الحسنیین» است، شکست معنا و مفهومى ندارد. مکتبى که بتواند پیروانش را به گونه‏اى تربیت کند که نبرد با دشمن و کشته شدن را رسیدن به سعادت ابدى بدانند، ازهیچ قدرتى هراس نخواهد داشت و هیچ مانعى قادر نخواهد بود او را از رسیدن به اهدافش باز دارد و در میانه راه متوقف سازد. تعالیم دین اسلام منطبق بر فطرت پاک انسانى است؛ از این روهر قدرتى که مانع رسیدن این تعالیم به مخاطبانش شود، با چنین روحیه‏اى از میان برداشته مى‏شود. ملتى که از شهادت استقبال کند، آمادگى لازم را براى ایثار و فداکارى و از خودگذشتگى در راه اهداف خویش داشته باشد همیشه عزیز و سربلند بوده و مورد تحسین همهانسانهاى منصف و آزاده است. هیچ کس ملت ترسو و زبون و سست‏عنصر را که به خاطردلبستگى به دنیا و زندگى چند روزه تن به هر پستى و ذلتى مى‏دهد، تحسین نمى‏کند.


دشمنان به خوبى این رمز پیروزى را شناسایى کرده و در طول تاریخ تلاش کردند، مردم را به هر نحو ممکن از این فرهنگ رهایى‏بخش جدا سازند.گاه با تبلیغات شدید رسانه ای این عمل را حرکتی تروریستی می خوانند و یا در بازیهای رایانه ای کودکان و جوانان القا می کنند که اینگونه حرکات به علت نداشتن عقل و شعور منطق است و این اعمال جز از طرف شیاطین امکان پذیر نیست .
به نظر می رسد دنیای اسلام حتی در بازیهای رایانه ای مورد هجمه سنگین دنیای کفر قرار گرفته و عکس العمل دیر هنگام دنیای اسلام پیرامون این موضوع می تواند خسارت جبران ناپذیری را وارد کند .

مهدی حق وردی طاقانکی

کلید واژه یادداشت:

مقاله . نقد و بررسی بازی های رایانه ای ، اسیب شناسی بازی های رایانه ای و ویدویی ، جنگ نرم و بازی رایانه ای ، ناتو فرهنگی و بازی رایانه ای ، بازی رایانه ای ضد اسلامی ، بازی رایانه ای ضد ایرانی ، توهین به اسلام در بازی های رایانه ای ، منتسب نمودن شیاطین با اسلام و مسلمانان ، امام علی (ع) و بازی های رایانه ای ، بازی رایانه ای سام ماجراجو در پرسپولیس ، اسلام و بازی رایانه ای ، مسیحیت و بازی رایانه ای ، کامیکاز بدون سر ، بازی رایانه ای ضد ایرانی ، مهدی حق وردی طاقانکی ،

/ 0 نظر / 106 بازدید