جایزه مرکز دیپلماسی مردمی آمریکا برای گسترش رقص در جهان

     به گزارش خبرنگار دیپلماسی عمومی مشرق، "مرکز دیپلماسی شهروندی ایالات متحده" (USCCD) نام 7 دریافت کننده "جایزه ملی دیپلماسی شهروندی 2010" را اعلام کرد.
پایگاه اینترنتی مرکز دیپلماسی شهروندی آمریکا در این باره گزارش داد: دریافت کنندگان این جایزه به خاطر تلاش‌های فوق‌العاده‌شان به منظور افزایش مشارکت شهروندان آمریکایی در امور بین‌المللی و کمک‌های برجسته‌شان در ارتقای درک متقابل فرهنگی انتخاب شده‌اند.
مرکز دیپلماسی شهروندی ایالات متحده مبلغ 5 هزار دلار به یک برنامه دیپلماتیک شهروندی و یا یک سازمان غیرانتفاعی به انتخاب هر یک از برگزیدگان، کمک خواهد کرد و برگزیدگان در نوامبر طی مراسمی در واشنگتن معرفی خواهند شد و از آن‌ها تقدیر می‌شود.
این رویداد که "الهام‌بخشی دیپلماسی" نام دارد در جریان "اجلاس و ابتکار ایالات متحده برای دیپلماسی شهروندی جهانی" که از 16 تا 19 نوامبر سال جاری برگزار می‌شود، صورت خواهد گرفت.

شهروندان دیپلمات‌ الهام بخش دیپلماسی آمریکا خواهند بود
مرکز دیپلماسی شهروندی ایالات متحده در فراخوان خود اعلام کرده که افراد برگزیده هر سال الهام‌بخش همه ما خواهند بود و ما نیز به آن‌ها تبریک می‌گوییم. این دیپلمات‌های شهروند هر روزه با تسهیل گفت‌وگوهای نفر به نفر با فرهنگ‌ها، ادیان و نژادهای مختلف،‌ تاثیرات مثبتی را موجب می‌شوند.
در بخش دیگری از این فراخوان آمده است‌: دیپلمات‌های شهروند با تلاش‌هایشان ذخیره‌ای از حسن نیت پایدار را در بین شهروندان ایالات متحده و دیگر ملل ایجاد می‌کنند به همین خاطر آن‌ها نمونه‌های عالی از دیپلماسی شهروندی در عمل هستند.
سایت خبری مرکز دیپلماسی شهروندی آمریکا برگزیدگان جایزه دیپلماسی شهروندی این کشور را به شرح ذیل اعلام کرد:
-"اسکات بیل"، بنیانگذار و مدیر اجرائیات گروه خدمات "اطلس"، این گروه یک سازمان بین‌المللی است که تبادل جهانی متخصصان مؤسسات غیرانتفاعی را مدیریت می‌کند.
-"جنی ام.بوکاس"، مدیر و بنیانگذار ProjectExplorer.org، این پایگاه غیرانتفاعی سری سفرهای آموزشی جهانی رایگانی را برای خانواده‌ها و مدارس تامین می‌کند.
-"جودیث جیمیسون"، مدیر هنری "تئاتر رقص آمریکایی آلوین ایلی" است، این سازمان در نیویورک واقع شده و هدفش گسترش رقص در میان مردم دنیا است.
-"رابرت رفورد"، بازیگر برنده جایزه اسکار، فعال محیط زیست، کارگردان فیلم و بنیانگذار موسسه "سودانس"
-"جیمز رولف"، بنیانگذار شرکت "پروژه کمک‌های دندانی افغانستان"، این شرکت تسهیلات مراقبت از دندان را در افغانستان ارائه می‌دهد.
-"سحر تامان"، مشاور و مدیر سابق "برنامه جامعه و دین" بنیاد "صلح ملی" که تورهای خاصی را برای اشخاصی برگزار می‌کند که روی جایگاه دین در آمریکا و جوامع مسلمانان متمرکز شده‌اند.
-"ریچارد وب"، بنیانگذار "پرو ورلد"؛ این موسسه اجتماعی داوطلبان و گروه‌های دانشگاهی را به پروژه‌های توسعه کشورها در آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین مرتبط می‌کند.
در سال جاری 2010 بیش از 40 نامزد دریافت جایزه به مرکز دیپلماسی شهروندی آمریکا معرفی شده بودند که این مرکز یک کمیته شامل نمایندگان بخش‌های مختلف از جمله بخش‌های تجاری، آموزشی، دانشگاهی و خدمات خارجی برندگان نهایی را انتخاب کردند.

اجلاس دیپلماسی شهروندی آمریکا به منظور حل چالش‌های این کشور در قرن 21
برای اولین بار طی 54 سال گذشته، اجلاس دیپلماسی شهروندی جهانی ایالات متحده با همکاری وزارت خارجه آمریکا و با حمایت بیش از هزار سازمان غیر دولتی آمریکایی، فعالیت‌های دیپلماسی شهروندی را اجرا می‌کند.
هدف این اجلاس و همچنین نتیجه 10 سال ابتکار دیپلماسی شهروندی جهانی، افزایش قابل توجه تلاش‌ها برای کمک به حل چالش‌های عظیم جهانی در قرن 21 است، بطوری‌که می‌بایست تعداد شهروندان آمریکایی در سنین مختلف که از آمریکا و یا خارج از این کشور در فعالیت‌های بین‌المللی همکاری می‌کنند، دو برابر شده و از 60 میلیون فعلی به 120 میلیون در سال 2020 برسد.
مرکز دیپلماسی شهروندی ایالات متحده در سال 2006 تاسیس شد و هدف خود را نیز ارتقا و توسعه فرصت‌ها برای همه آمریکایی‌ها به منظور تبدیل شدن به یک دیپلمات شهروندی و همچنین نشان دادن ارزش قابل توجه مشارکت شهروندان در روابط خارجی اعلام کرد.

منبع :

http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=11676

 

/ 0 نظر / 15 بازدید