سرنوشت کودکان با فرهنگ‌سازی انگلیسی

به گزارش خبرنگار «تابناک»، وزارت دفاع انگلیس در اقدامی شگفت‌انگیز و به بهانه این که کودکان انگلیسی را با مسائل نظامی و واقعیات اجتماعی آشنا سازد، به زودی اسباب‌بازی‌های نظامی را روانه بازار این کشور خواهد کرد.

 

این اسباب‌بازی‌ها که در نوع خود، بسیار پیشرفته و واقعی به نظر می‌رسند، محصول توافق وزارت دفاع انگلیس و یک شرکت اسباب‌بازی در این کشور است که سربازان انگلیسی را با انواع اسلحه‌ها در زمین، دریا و هوا تولید کرده و به کودکان انگلیسی ارایه می‌‌دهند.

مسئولان وزارت دفاع انگلیس در تولید و اشاعه نظامیری به وسیله این اسباب‌بازی‌ها می‌گویند: ما می‌خواهیم واقعگرایی را به کودکانمان بیاموزیم.

 

این در حالی است که مخالفان این طرح با محکومیت آن اعلام می‌دارند: این طرح و تولید این اسباب‌بازی‌ها، کودکان امروز ما را به جوانان فردایی تبدیل می‌کند که اسلحه را از خود دور نکرده و با آن رشد می‌یابند.

 

در همین حال، وزارت دفاع انگلیس، برای آشنایی کودکان انگلیسی با این اسباب‌بازی‌ها و ترغیب خرید این وسایل، ساخت آگهی‌های تجاری برای اسباب‌بازی‌های نظامی‌اش را آغاز کرده است و به زودی آن را از تلویزیون‌های این کشور پخش خواهد کرد.

 

گفته می‌‌شود، تمایل نداشتن جوانان انگلیسی به حضور در ارتش، فرار از خدمت در ارتش انگلیس، و همچنین ترس آنان از جنگ در عراق و افغانستان، باعث تولید این اسباب‌بازی‌ها شده است.

 

در این باره، کارشناسان با هشدار درباره تولید این نوع اسباب‌بازی‌ها که به خوبی کودکان را با سلاح‌های کشتار جمعی آشنا می‌سازد، به دولت انگلستان هشدار داده و اعلام می‌کنند، در حالی که جامعه بحران‌زده انگلیس با مسائل اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی بسیاری دست به گریبان است، تولید این نوع وسایل، چیزی جز ترویج فرهنگ خشونت و ضد بشری نخواهد بود.

 

گفتنی است، فیلم‌های سینمایی خشونت‌بار، انیمیشین‌هایی که در آنها کودکان و نوجوانان نیز دست به قتل می‌زنند، بازی‌های رایانه‌ای که خشونت را در اعماق وجود کودکان و نوجوانان القا می‌کنند و اسباب‌بازی‌های جنگی تأثیر زیادی در پرخاشگری و ناآرامی روحی نسل آینده خواهد داشت؛ موضوعی که مربیان پرورشی و والدین ایرانی نیز باید توجه لازم را به این پدیده نگران‌کننده داشته باشند.

 

منبع :سایت تابناک ، کد خبر: ۴۲۲۴۷ تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۱۶ فروردین ۱۳۸۸

http://www.tabnak.ir/pages/?cid=42247

/ 0 نظر / 39 بازدید