بازی اینترنتی برای مسلمانان کشورهای غربی

این بازی برای مسلمانان مقیم کشورهای غربی طراحی شده است. اما تولید کنندگان آن امیدوارند که غیر مسلمانان نیز با استفاده از این بازی بتوانند درک بیشتری نسبت به زندگی مسلمانان پیدا کنند.

 

"محمد ال فتاتری" بنیان گذار سایت اینترنتی muxlim.com گفت: "ما یک سایت مذهبی نیستیم، هدف ما تمرکز بر روی روش زندگی است. این بازی برای همه کسانی که کوچکترین علاقه ای به فرهنگ و روش زندگی مسلمانان دارند، طراحی شده است."

 

او اضافه کرد: "ما در تحقیقاتی که در زمینه بازاریابی کردیم متوجه شدیم که روش زندگی بیشتر مسلمانان با بقیه هیچ تفاوتی ندارد. آنها به مبانی اصلی اسلام اعتقاد دارند. ولی هویت آنها شامل چیزهایی ورای اسلام است. آنها علایق و سلایق بسیار متفاوتی دارند."

 

ال فتاتری گفت که سایت "ماکسلیم پال" دارای 26 موضوع است که فقط یکی از آنها به مذهب مربوط می شود.

 

ال فتاتری امیدوار است که مسلمانان بتوانند از طریق این بازی در باره مشترکات خود با هم گفتگو کنند.

 

کاربران می توانند زندگی شخصیت کارتونی این بازی را هدایت کنند و در دنیای مجازی او که شامل ساحل دریا و مراکز خرید است، گردش کنند.

 

این شخصیت مجازی دارای چندین"قابلیت و ویژگی مانند خوشحالی، سلامت، میزان دانش و معنویت است و متناسب با اعمالی که می کند، هر کدام از این ویژگیها امکان بروز می یابد یا با نظر کاربر قابلیت تغییر دارد.

 

کسانی که به عضویت ماکسیم پال در می آیند چندین سکه مجازی دریافت می کنند تا بتوانند در فروشگاه های اینترنتی خرید کنند و برای شخصیت خود لباس بخرند. یا دکوراسیون اتاق خصوصی آن را عوض کنند. کاربران همچنین می توانند با استفاده از پول نقد واقعیریال سکه های مجازی بیشتری بخرند، اما هنوز نرخی برای تبادل پول واقعی با پول مجازی مشخص نشده است.

 

آل فتاتری گفت که هنوز بازی به اندازه ای که قابلیت دارد توسعه پیدا نکرده است و باید دید که مردم چگونه نسبت به آن عکس العمل نشان می دهند.

 

وی گفت: "نظرات آنها نقش بسیار مهمی در پرورش و توسعه این بازی جدید دارد."

 

منبع : سایت موعود ، ۲۳ آذر ۱۳۸۷ 

 

لینک مطلب :  http://mouood.org/content/view/8048/2/

 

 

/ 0 نظر / 12 بازدید