پیش‌بینی اغتشاشات خیابانی در بازی رایانه‌ای «سقوط احمدی‌نژاد»!

شرکت سازنده بازی‌های رایانه‌ای حدود یک ماه پیش اقدام به ساخت یک بازی سه بعدی با نام " سقوط احمدی‌نژاد" کرده بود.

 

تخفیف ویژه انتخابات!

درحالی که برخی کارشناسان، ساخت چنین بازی‌هایی با موضوع تخریب رییس‌جمهور ایران را نشان از برنامه‌ریزی‌های قبلی آمریکا برای جنگ روانی علیه دولت ایران می‌دانند، تخفیف 50 درصدی فروش این بازی که در وب‌سایت رسمی شرکت سازنده بازی «سقوط احمدی‌نژاد» با عنوان «تخفیف ویژه انتخابات!» ارایه شده است، نشان‌دهنده حمایت‌های مالی مستقیم دولت آمریکا برای پخش این بازی در جهان به هر نحو ممکن است.

 

 

در عین حال، سابقه "پتریلا اینترتیمنت"، شرکت سازنده این بازی در تهیه و توزیع بازی‌های همسان با سیاست‌های خارجی آمریکا نیز موضوع قابل توجهی دیگری است و اهمیت آن هنگامی بیشتر می‌شود که بدانیم این شرکت با ساخت یک بازی با موضوع " القاعده" در حمایت از حمله آمریکا به افغانستان و عراق، توانسته بود آن را به طوری وسیعی از طریق اینترنت منتشر کند؛ به طوری که بنابر ادعای این شرکت، بازی القاعده بیش از دو میلیون بار از طریق شبکه اینترنت دریافت شده است.

ساخت یک بازی در رابطه با صدام نیز از جمله اولین تجربه‌های سیاسی پتریلا اینترتیمنت است که در راستای موجه جلوه دادن حمله آمریکا به عراق ساخته شده بود.

 

 

اما این بار، پتریلا اینترتیمنت در زمانی که تنها کمتر از یک ماه به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری ایران مانده بود، با ساخت سومین بازی سیاسی و هدف‌دار خود با نام «سقوط احمدی‌نژاد»، به صورت فوری آن را با قیمت بسیار پایین 9.95 دلار برای دریافت از طریق اینترنت در وب‌سایت خود قرار داد.

با وجود قیمت پایین این بازی در مقایسه با دیگر بازی‌های رایانه‌ای، با ورود به زمان انتخابات ایران، پتریلا اینترتیمنت «تخفیف ویژه انتخابات» هم ارایه داد و قیمت بازی سیاسی خود را به 5 دلار که تقریباً مساوی با ارائه مجانی این بازی است، کاهش داد.

 

پیش‌بینی اغتشاشات خیابانی یک ماه پیش از انتخابات!

در عین حال، به گزارش پایگاه خبری یاهو، داستان این بازی در مرکز ایران رخ خواهد داد و شامل نبرد بازی کننده با نیروهای بسیجی و سپاه است.

نکته حائز اهمیت در بازی، بروز اغتشاشات خیابانی در تهران یک ماه پیش از برگزاری انتخابات در ایران است. کاراکتر این بازی، با حضور در خیابان‌های تهران، نیروهای بسیجی و سپاهی را به قتل می‌رساند تا از سوی ایالات متحده به عنوان نماد آزادی و آزادیخواهی مدال افتخار دریافت کند.

بررسی تبلیغات گسترده و بی‌سابقه برای چنین بازی‌ای از طریق شبکه‌های اجتماعی اینترنتی از جمله فیس‌بوک که اغلب در میان اعضای ایرانی این شبکه‌ها صورت می‌گیرد، نشان می‌دهد که کاخ سفید حمایت چندجانبه و ویژه‌ای برای پخش این بازی و با هدف دامن زدن به تظاهرات و اغتشاشات خیابانی در تهران انجام داده است.

 

 

 

- مرکز اسناد انقلاب اسلامی - 7 تیر 1388

- پیش‌بینی اغتشاشات خیابانی در بازی رایانه‌ای «سقوط احمدی‌نژاد»! - کد مطلب: 7328

لینک یکتا: http://www.irdc.ir/fa/content/7328/default.aspx

 

/ 0 نظر / 34 بازدید