مدیر توییتر: برای سانسور در ایران و چین برنامه داریم

به گزارش عصر ایران و به نقل از وب سایت روزنامه فایننشال تایمز ، ویلیامز با اشاره به اینکه متخصصان مشغول برنامه ریزی بر روی تولید " هک هایی جالب " هستند افزود این کار برای تقویت این شبکه و جلوگیری از فیلتر شدن آن در کشورهای دیگر ( از جمله در ایران و چین ) است .

 

ویلیامز که در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوییس سخن می گفت ، افزود : " شبکه اینترنتی ما در کشورهایی چون چین و ایران از سوی دولت فیلتر شده است . من امیدوارم که بتوانیم از طریق تکنولوژیک بر این موانع (فیلتر ) فائق شویم  ".

 

وی ابراز امیدواری کرد که از طریق راه هایی چون برنامه های نرم افزاری خاص و بهره گیری از تکنولوژی تلفن همراه یا دیگر راه های ارتباطی بتوان سد سانسور و فیلتر را در دیگر کشورها شکست وی در این زمینه گفت :  " توییتر شبکه ای است که از هزاران طریق می توان به آن دسترسی پیدا کرد " .

 

شبکه توییتر اعلام کرده است که کار بر روی ایمن کردن شبکه و دور زدن دیوار سانسور و گسترش راه های دسترسی به این شبکه از طریق طرف های ثالث در حال انجام است .

 

جمهوری اسلامی ایران شبکه توییتر و سایر شبکه های اینترنتی مشابه را متهم کرده است که در پازل جنگ نرم دشمن در ایجاد انقلاب مخملین در ایران نقش دارند .

 

ماه گذشته شبکه توییتر از سوی گروهی به نام " ارتش سایبری ایران " برای چند ساعت هک شد . با وجودی که عنوان ارتش سایبری ایران یک گروه رسمی نیست اما رسانه های خارجی این ارتش سایبری را به دولت ایران ارتباط می دهند .

 

در جریان اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران ،  شبکه اینترنتی توییتر یکی از ابزارهای مخالفان و معترضان برای ارتباط و تبادل اطلاعات با یکدیگر بود .

 

توییتر یک شبکه ارتباط اینترنتی است که کاربران می توانند پیغام هایی تا سقف 140 کلمه را مورد تبادل قرار دهند .

 

http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=98760

/ 0 نظر / 12 بازدید