بازیهای فکری رایانه ای مضر هستند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینترنتی دیلی تلگراف، بسیاری از افراد به منظور تقویت حافظه و سرعت در تصمیمگیری از بازیهای دستی رایانه ای مانند نینتندو و سونی استفاده می کنند اما این کار به جای تقویت ذهن و حافظه برای ذهن و مغز مضر هستند.

 

محققان معتقدند چنانچه افراد به جای بازیهای نشسته و دستی رایانه ای به فعالیتهای بدنی بپردازند از سلامت عمومی و فکری بهتری برخوردار خواهند بود.

 

بررسی ها نشان داده که هنوز بازی رایانه ای که مناسب و مختص تقویت ذهن و حافظه سالمندان باشد نیز ابداع نشده است.

 

کارشناسان معتقدند سازندگان این نوع بازیها در تبلیغات خود مردم را به استفاده طولانی مدت و مداوم این بازیها فرا می خوانند در صورتی که هدف آنها تقویت ذهن افراد نیست بلکه منافع مادی خودشان است.

 

در آمد برخی از سازندگان بازیهای رایانه ای سالیانه در حدود 55 میلیون پوند است در صورتی که در حدود کمتر از یک میلیون پوند آن صرف تبلغ این بازیها به منظور فعال نگاه داشتن مغز و ذهن می شود

 

لینک خبر: http://www.mehrnews.ir/NewsPrint.aspx?NewsID=833340

منبع : خبرگزاری مهر ، ۱۱:۴۰  ,  ۱۳۸۷/۱۱/۲۴

/ 1 نظر / 19 بازدید
مهراد

سلام از اهداف دیگر این سازندگان (سازندگان اصلی و گنده) دورکردن کودکان و جوانان از زندگی واقعی وحقایق زندگی وتلقین خشونت است. و آنها قصد دارند که جوانان از علم و تحصیل فاصله بگیرند و بروند به سمت هیجانات کاذب و خوشی های زندگی. و نه فقط با بازی های جنگی و خشوهت آور بلکه با کمک کارتون ها و فیلم ها و ....