سیاستهای ویرانگر دولت امریکا موضوع بازی اینترنتی در امریکا شده است

به گزارش شبکه تلویزیونی راشاتودی روسیه " شکست کودتای اوباما در سال دوهزار و یازده " نام بازیی اینترنتی است که جنجالهایی را در امریکا به همراه داشته است. این بازی که چند نفر می توانند همزمان ان را بازی کنند، اوباما رئیس جمهور امریکا را به عنوان فردی که باعث فروپاشی کشورش می شود معرفی می کند. در این بازی سیاستهای اوباما باعث خشم عمومی و شورشهای مردمی و در نهایت انقلاب می شود. به علت تهدیدهایی که به جان طراحان این بازی شده است ، انها این بازی را در مکانی سری ساخته اند. مایکل روسوتو طراح اصلی این بازی تنها فرد از گروه هشت نفره سازندگان این بازی هستند که حاضر شده است خود را معرفی کند و واهمه ای از این کار نداشته است. او معتقد است که اوباما با سیاستهای خود عمدا اقتصادی امریکا را نابود می کند و سیاستهای او تضمینی بر نابودی امریکاست و این مسائل در این بازی گنجانده شده است."


امارها نشان می دهد تا کنون سیزده هزار نفر برای این بازی ثبت نام کرده اند و هر روز صدها نفر این بازی را انجام می دهند. کسانی که این بازی را انجام می دهند از اسامی کسانی نظیر صدام و بن لادن استفاده می کنند از این رو منتقدان می گویند این بازی در واقع به رشد تروریسم داخلی در امریکا کمک می کند. مایکل روسوتو معتقد است در صورتی که سیاستهای کنونی دولت امریکا تغییر نکند ، این بازی یک روز بازتاب واقعی اینده امریکا خواهد بود. او گفت اوبام و دولت او عمدا تلاش می کنند تا بیکاری افزایش پیدا کند از این رو این بازی سناریویی را به تصویر می کشد که ممکن است به راحتی تا انتخابا سال دوهزار و ده اتفاق بیفتد."
نود و پنج درصد از کسانی که این بازی را انجام داده اند امریکایی بوده اند. پس از انکه سازندگان جایزه ماهیانه یکصد و پنجاه دلاری را برای بهترین بازیکن تعیین کردند علاقمندان ان نیز افزایش یافت. مایکل براورد کرده تا یک سال اینده بیش از دویست هزار نفر به عضویت پایگاه اینترنتی این بازی درایند. 

http://www.iribnews.ir/NewsRoom.aspx?ID=29250599

ساعت خبر: 14:38 - تاریخ خبر: 28/08/1388 ، تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1388/08/28
00:36:20.18

/ 0 نظر / 5 بازدید