مبادلات فرهنگی آمریکا با اعزام رقاص‌های بالت

به گزارش مشرق به نقل از فارس، "نیویورک تایمز " اخیراً گزارش داده که به عنوان بخشی از مبادلات فرهنگی اخیر، رقاص‌هایی از تئاتر بالت (یک نوع رقص ورزشی) آمریکایی چندین روز را در کوبا به منظور آموزش و اجرای این رقص سپری کردند.

بنا بر این گزارش، همتایان آن‌ها در رقص ملی کوبا هم در طول بیست و دومین جشنواره بین‌المللی بالت حضور داشتند.

در خصوص آینده پیوند بین شرکت کنندگان این مبادله فرهنگی، "کوین مک کنزی "، هنرپشیه و کارگردان نمایش بالت آمریکایی، اظهار داشت که وی امکان تاسیس کارگروه منطقه‌ای را بهتر از دیگر برنامه‌های آموزشی می‌داند، به محض توقف چرخه، شما یک چرخه جدیدتر را شروع کنید و آن را باز تولید می‌کنید.

به نوشته تایمز، با وجود کمبود پیشرفت برای پایان دادن به دهه‌ها خصومت سیاسی از زمانی که "باراک اوباما " به ریاست جمهوری رسیده است، مقامات آمریکایی اظهار داشتند که آن‌ها در مورد کوبا بیشتر به تماس‌های شخص به شخص تمایل دارند.

این گزارش می‌افزاید: سفر اخیر، اولین سفر این چنینی نمایش بالت آمریکایی از سال 1960 به کوبا بود سفری که کمی قبل از اینکه آمریکا به تشدید روابط دیپلماتیک و تجاری با کوبا بپردازد، صورت گرفت.

همچنین وزارت خارجه آمریکا گروه‌های موسیقی جاز را به بیش از 40 کشور جهان به منظور اجرای کنسرت‌های عمومی و تشکیل کار گروه در راستای القای فرهنگ آمریکایی اعزام می‌کند که طی این برنامه هنرمندان دانش خود را از طریق دیگر فرهنگ‌ها تعمیق می‌بخشند، و این امر به خلاقیت آنها و احساس غرور از معرفی فرهنگ کشورشان کمک می‌کند.

همچنین در برنامه‌ای دیگر دولت آمریکا در تلاش برای تصرف قلب‌ها و مغزها، 3 گروه رقاص و نوازنده را به مدت چهار هفته به آفریقا، آسیای شرقی، اقیانوسیه و آمریکای جنوبی اعزام کرد.

لینک :

http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=17989

/ 0 نظر / 19 بازدید