سام ماجراجو : ماموریت در پرسپولیس

داستان بازی :

در اوایل قرن 22، زمین تحت حمله نیروهای اهریمنی قرار گرفته و در معرض نابودی است. سام استون، ملقب به سام ماجراجو، برای تغییر سرنوشت جهان و نجات نوع بشر به زمان گذشته منتقل میشودو بعد از مبارزاتی شجاعانه و در آخر با نابود کردن آگزان 3، جادوگر پلیدی که یکی از جان سخت ترین خدمتگذاران اهریمن جهانی بود برای بازگشت به زمان خود به سمت ماشین زمان بازمیگردد.

اما اهریمن جهانی از موفقیت سام بسیار خشمگین شده و سفینه او را دچار مشکل میکند تا سقوط نموده و نابود شود. ولی سام جان سالم بدر میبرد و حال سام باید راهی از میان سرزمین پرسپولیس برای رسیدن به هدف نهایی خود پیدا کند. 

 

نقد بازی :

نسخه دوم سام ماجراجو نیز مانند نسخه اول ازنظر گرافیکی یکی از زیباترین و تماشایی ترین بازیهای رایانه ای است، بخصوص باز سازی محیط های باستانی تمدن های قدیمی جهان مانند مصر، ایران و بین النهرین که بسیار طبیعی به نظر میرسند. شخصیت ها و کاراکترهای طراحی شده نیز مانند قسمت اول دارای کیفیت گرافیگی بسیار بالایی هستند. در این بازی نیز شما با سلاح های جالب و بسیار مجهز که خیلی هم زیبا طراحی شده اند تجهیز خواهید شد.
مانند نسخه اول، از موزیک های هیجان آورو صداهای دوبله شده این بازی نهایت لذت را خواهید برد، هیچ تجربه ای به اندازه بازی کردن این بازی آنهم با صدا و موزیک زیبای آن، باعث هیجان شما نخواهد شد.
این بازی یک بازی اکشن تمام عیار است که در طی آن فرصت پلک زدن هم نخواهید داشت. بازی شامل 12 مرحله است که در 12 نقشه مختلف سپری خواهد شد، اولین مرحله پس از سقوط سفینه در رشته کوههای "سیراچیاپاس" آغاز خواهد شدو در طی این سفر طولانی با دشمنان قدیمی خود به اضافه تعدادی از دشمنان جدید با سلاح هایی قویتر و پیشرفته تر روبرو خواهید شد. کامپیوتر آشنا و دوست قدیمی شما یعنی "نتریسکا" ، باز هم شما را همراهی و راهنمایی خواهد کرد. مانند نسخه اول، در این شماره نیز شما فقط دشمن دارید و فقط باید بکشید و راه خود را باز کرده و از میان این سرزمینهای تاریخی عبور کنید.


 دشمنان :

نارنجک انداز بدون سر
روش حمله : نارنجک دستی
یک سرباز مرده بدون سر که توسط اهریمن جهانی زنده شده و تحت کنترل کامل او می باشد. نارنجک انداز سر خود را در یک دستش نگه می دارد تا بتوانید اطراف را ببیند.
او نارنجکهای زیادی را با خود حمل می کند.
نکته : نارنجک انداز بدون سر بلافاصله پس از مرگ منفجر میشود.
 
فایرکراکر بدون سر
روش حمله : موشک انداز جادویی
یک سرباز مرده بدون سر که توسط اهریمن جهانی زنده شده و تحت کنترل کامل او می باشد. این موجود سرش را روی یک دست حمل می کند و پنج موشک جادویی را از یک پرتاب کننده کم قدرت که در سرش کار گذاشته شده به اطراف پرتاب می کند. آنها در برابر موشکهای خود ایمن هستند.
 
موشک انداز بدون سر
 یک سرباز مرده بدون سر که کاملاً تحت کنترل اهریمن جهانی است. این موجود سر خود را بر روی یک دست حمل می کند تا بتواند اطراف را ببیند. او پنج موشک جادویی را با خود حمل می کند. 

 
کامیکازه بدون سر
 روش حمله : نارنجک های دستی
یک سرباز مرده بدون سر که اهریمن جهانی او را زنده کرده است. این موجود سر ندارد، بنابراین او را برای حملات انتحاری به خدمت گرفته اند. آنها دو بمب در دو دست خود حمل می کنند و هنگامیکه به اندازه کافی به هدف نزدیک شدند، آنها را منفجر میکند. 

جادوگر عجوزه سیتیان
 روش حمله : موشک های جادویی، پنجه ها
یک موجود آزمایشگاهی که از گونه های منقرض شده سیتیان می باشد. یک جادوگر عجوزه که برای درگیریهای نزدیک آموزش دیده و قدرت پرواز دارد.
نکته : وقتی در گروههای بزرگ حمله می کنند، آنها را با استفاده از مسلسل یا موشک مورد حمله قرار دهید و یا آنها را تک به تک و با تفنگ ساچمه ای دولول از بین ببرید.
 
گاو وحشی
 روش حمله : شاخها
یک موجود دو رگه که از ترکیب زنهای سیرینی و نوعی گاو به وجود آمده است. این گاو وحشی مانند یک گاو معمولی رفتار کرده و با شاخهایش حمله می کند.
نکته : جا خالی دهید تا در معرض حملات آنها قرار نگیرید.
 
دیو یک چشم نر
 اسلحه ها : گاز میگیرد و مشت میزند
یک حیوان دو پای کوچک که سر ندارد، دارای یک چشم و یک دهان بزرگ است و از سایروس آمده و برای حمله به مخالفان اهریمن جهانی آموزش دیده اند. نوع نر این موجودات، سرخ رنگ هستند و از نوع ماده کوچکتر می باشند و به جان سختی آنها نیز نمی باشند.
نکته : آنها هیچ سلاحی ندارند که توسط آن بتوانند دشمن خود را از فاصله دور هدف قرار دهند پس فقط از آنها فاصله بگیرید. برخی گونه های این موجودات قادر به پرواز کردن نیز می باشند.
 
دیو یک چشم ماده
 روش حمله : گاز میگیرد و مشت میزند
یک حیوان دو پای کوچک که سر ندارد، دارای یک چشم و یک دهان بزرگ می باشد و از سایروس آمده تا در خدمت اهریمن جهانی باشد. این موجودات بزرگتر و سخت جان تر از انواع نر خود هستند.
نکته : آنها مانند دیوهای یک چشم نر رفتار می کنند پس فقط از آنها فاصله بگیرید. البته بعضی از این موجودات قادر به پرواز نیز هستند.
 
اسکلت جاندار
 روش حمله : پرتاب یک گلوله سنگی از سیاره "کلر" از کهکشان "آلفاکانیس".
دستهای او دارای پنجه های بلندی است. این موجود یک دم بلند نیز دارد، آنها با یک جفت گلوله سنگی حمله می کنند. آنها هر کس را که در نزدیکی خود ببینند با پنجه هایشان هدف قرار میدهند.
نکته : جا خالی دادن بهترین کار در برابر حملات پرشی آنها است.

ماهی الکتریکی ریبان
 روش حمله : شلیک های الکتریکی
ماهی آبهای گل آلود که نژاد آن متعلق به سیاره ریب است. آنها بسیار جسور هستند و از شلیکهای الکتریکی بسیار قوی برای از بین بردن شکار خود استفاده می کنند. به دلیل رنگ پوستشان، بخوبی خود را در محیط استتار می کنند و تشخیص آنها در آبهای تاریک بسیار مشکل می باشد.
نکته : به سر و صدای آنها توجه داشته باشید، این بهترین علامت خطر است.
 
جهنده مرداب
 روش حمله : پاشیدن یک ماده لزج سمی
یک موجود عجیب که از زمینهای بایر پر از مرداب در منظومه ریجیل کنتاروس آمده است. بطور گروهی زندگی می کنند و طبق غریزه حاضرند برای حفظ قلمروشان خود را فدا کنند. در هنگام وقوع درگیری یا حمله، آنها سعی می کنند بر روی دشمن مهاجم بپرند. آنها آنقدر خود را باد می کنند تا بترکند. در این هنگام ماده لزجی که در روده های آنها وجود دارد به روی هدف می پاشد.
نکته : آنها به تنهایی خطرناک نیستند اما یک گروه از آنها میتواند مرگبار می باشند. برای از بین بردن آنها بهتر است از آنها فاصله بگیرید. 


عقرب بالغ
 روش حمله : مسلسل، دم نیش دار
یک جنگجوی مذهبی که از نژاد اولیه بند پایان به وجود آمده است. به خاطر عقاید مذهبی خود بسیار متخاصم می باشند. یک مسلسل خوکار را در یک دست حمل می کنند و پوسته سختی کل بدن آنها را پوشانده است تا آنها را در برابر گلوله ها، انفجارها و آتش محافظت نماید.
نکته: نیش او خطرناک است، خیلی به آنها نزدیک نشوید.
 
عقرب جوان
 روش حمله : مسلسل، دم نیش دار
یک جنگجوی مذهبی که از نژاد اولیه بند پایان به وجود آمده است. به خاطر عقاید مذهبی خود بسیار متخاصم می باشند. یک مسلسل خوکار را در یک دست حمل می کنند و پوسته سختی کل بدن آنها را پوشانده است تا آنها را در برابر گلوله ها، انفجارها و آتش محافظت نماید.
نکته: نیش او خطرناک است، خیلی به آنها نزدیک نشوید.
 
خزنده آلودران معمولی

 روش حمله : موشکهای هدف یاب پیشرفته
یک خزنده چهار دست بزرگ که در منطقه آلودران در کهکشان کائیس زندگی میکند، این گونه ابتدایی، پذیرفته است تا در راه کمک به اهریمن جهانی بر علیه انسانها بجنگد و در مقابل، یک نیروی سحر آمیز در اختیار داشته باشد. آنها گلوله های آتشینی پرتاب می کنند که دارای قابلیت هدف یابی اولیه نیز هست.
نکته : آنها را در معرض شلیک پیاپی قرار دهید و سعی کنید موشک هایشان را در هوا منفجر کنید.

 خزنده آلودران کوه نشین
 یک خزنده چهار دست بزرگ که در منطقه آلودران در کهکشان کائیس زندگی میکند، این گونه ابتدایی، پذیرفته است تا در راه کمک به اهریمن جهانی بر علیه انسانها بجنگد و در مقابل، یک نیروی سحر آمیز در اختیار داشته باشد. آنها گلوله های آتشینی پرتاب می کنند که دارای قابلیت هدف یابی اولیه نیز هست.
نکته : آنها را در معرض شلیک پیاپی قرار دهید و سعی کنید موشک هایشان را در هوا منفجر کنید.
گونه های کوه نشین بزرگتر و خطرناک تر از گونه های معمولی هستند. 


خزنده آلودران-عروس کوه نشین
 یک خزنده چهار دست بزرگ که در منطقه آلودران در کهکشان کائیس زندگی میکند، این گونه ابتدایی، پذیرفته است تا در راه کمک به اهریمن جهانی بر علیه انسانها بجنگد و در مقابل، یک نیروی سحر آمیز در اختیار داشته باشد. آنها گلوله های آتشینی پرتاب می کنند که دارای قابلیت هدف یابی اولیه می باشند.
نکته : آنها را در معرض شلیک پیاپی قرار دهید و سعی کنید موشک هایشان را در هوا منفجر کنید.
کوه نشین های ماده به مراتب خطرناک ترند، نه تنها به خاطر اندازه بسیار بزرگشان، بلکه بخاطر ترکیب بیولوژیکی خود. 


روبات بیومکانیکی بزرگ
 روش حمله : راکت انداز
یک ساختار بیولوژیکی که در داخل رباتهای پرورش دهنده مخصوص اهریمن جهانی پرورش یافته است. ژن آنها طوری طرح ریزی شده که آنها را با اندام مکانیکی- بیولوژیکی رشد میدهد.
آنها دارای شکافهایی در اطراف بدن خود هستند که در این شکاف ها راکت اندازها جای میگیرند و بطور مستقیم به سیستم عصبی آنها مرتبط میشوند. این موجودات طوری تنظیم شده اندکه بدون تفکر حمله کنند.
نکته : بسیار خطرناک هستند و بلافاصله باید آنها را از بین برد. از مقابل راکتهایی که یه سمت شما پرتاب می کنند جا خالی دهید یا قبل از این که به شما برسد آنها را از بین ببرید.
 
روبات بیومکانیکی کوچک
 روش حمله : لیزر
یک ساختار بیولوژیکی که توسط رباتهای پرورش دهنده مخصوص اهریمن جهانی پرورش یافته است. ژن آنها طوری طرح ریزی شده که آنها را با اندام مکانیکی- بیولوژیکی رشد میدهد.
آنها دارای شکافهایی در اطراف بدن خود هستند که در این شکاف ها راکت اندازها جای میگیرند و بطور مستقیم به سیستم عصبی آنها مرتبط میشوند. این موجودات طوری تنظیم شده اند که بدون تفکر حمله کنند.
نکته : بسیار خطرناک هستند و بلافاصله باید آنها را از بین برد. از مقابل راکتهایی که یه سمت شما پرتاب می کنند جا خالی دهید یا قبل از این که به شما برسد آنها را از بین ببرید.
حتماً در برابر جریانات انرژی ای که از لیزرهای آنها خارج میشوند جا خالی دهید، 


غول لاوا
 روش حمله : گلوله های آتشین
غولهای لاوا از مواد گداخته درون زمین که دمای بالایی دارند ساخته شده اند و نیروی سحر انگیزی برای متمرکز کردن گلوله های آتشین و پرتاب آنها به سمت دشمنان خود دارند. نیرو و مقاومت هر غول بستگی به اندازه و مقدار نیروی جادویی آن دارد. هنگامیکه یک غول از بین میرود اگر خیلی بزرگ باشد ممکن است غولهای کوچکتری را بوجود آورد که بدون وابستگی بوجود آورنده خود، زندگی می کنند. غولهای بزرگ ممکن است بسیار سخت جان و خطرناک باشند. 

آگزان 3-جادوگر شرور
 روش حمله : موشک هدف یاب، بمبهای حرارتی، موشک انداز، سلاح های لیزری
او سومین مظهر آگزان شرور، آخرین جادوگر غول پیلکر است. آگزان دارای درجه دریا سالاری ارتش بزرگ اهریمن جهانی است و میلیون ها سال است که در خدمت او می باشد. او به بزرگی یک کوه است و کاملاً مسلح می باشد بطوریکه میتواند با یک فضاپیمای جنگی بزرگ مقابله کند. این موجود دارای نیروهای جادویی و قدرت احیاء دوباره نیروی از دست رفته خود می باشد. این جنگجوی بزرگ یکی از خطرناکترین موجودات جهان است.
نکته : دارای قدرتمندترین سلاحها و سحر آمیزترین افسون ها می باشد. 
کیوکولک-خدای باد
 روش حمله : گلوله های گرد بادی
خدای باستانی مایان، کیوکولک، به هیچ وجه کاری برای اهریمن جهانی نمیکند. این اعتقاد وجود دارد که کیوکولک باد را تحت کنترل دارد. بنابراین مورد لطف و عنایت مایانها می باشد.
او نگهبان یک راه ورودی به جا مانده از سیرینها می باشد که احتمالاً محل مهمی و اسرار آمیزی نیز هست. نمیتوان به کیوکولک آسیب وارد کرد او حریف خوبی است و هنگامیکه شکست میخورد بخار شده و به هوا میرود و به نشان احترام درب ورودی را باز میکند. او واقعاً یک الهه است.
نکته : از گردبادها اجتناب کنید و گرنه خیلی زود به هوا میروید.
کیوکولک در برابر گلوله بسیار مقاوم است بهتر است بجای آن از سلاحهای انفجاری استفاده کنید.
 
کدو حلوایی
 روش حمله : اره برقی
یک هفته پس از این که اهریمن جهانی با نمونه هایی از وسایل و ابزار قرن بیستم و به وسیله ماشین زمان بازگشت، این هیولا را به طور ژنتیکی طراحی کرد. حتی اهریمن جهانی معروف نیز در طراحی او دچار اشتباه شد زیرا این موجود بسیار پرخور است.
نکته : آنها بسیار خنگ و خرفت هستند. اما هنگامیکه دنبال شما می کند کاملاً خطرناک است. از مقابل آنها جا خالی بدهید.
 
شیاطین خزنده خبیث
 روش حمله : پرتاب گلوله های گدازه ای
یک موجود جهش یافته کریه دیگر که به لطف و مرحمت اهریمن جهانی بوجود آمده است. یک اورگانیسم مارمولک مانند ساده که از شالوده شیطانی پدید آمده و در طی چندین نسل، جهش یافته و نهایتاً با یک اسکلت تیتانیوم تقویت شده است. او قابلیت منحصر به فرد تشکیل یک حفره سیاه را دارد که از طریق آن میتواند گلوله های گدازه ای خود را متمرکز نماید. نیروهای جادویی ضعیفی این گلوله آتشین را برای مدت زمان کوتاهی منسجم نگه میدارد این گلوله هنگامیکه به سوی آسمان پرتاب میشود سرد شده و در نهایت منفجر میشود.
نکته : هیچ راهی برای نابود کردن گلوله های گدازه ای این شیطان پلید وجود ندارد پس بهتر است از مقابل آنها جا خالی داده و منتظر باشید تا منفجر شوند. 


زامبال
 روش حمله : پلاسما، پرتاب کننده های دو دستی
اهریمن جهانی این حیوانات فاقد شعور را در آزمایشگاه های هولناک خود یعنی "کلینت ایستوود" آموزش داده که در واقع نام یک هنرپیشه معروف قرن بیستم بوده است. او با بکار بردن ترفند خاص خود به آنها فرمان داده است که اگر خوب کار نکنند، باید بروند و از پل ها عکس بگیرند (همه آنها تحصیل کرده هستند).
نکته: آنها موشکی را به سمت شما پرتاب می کنند، بنابراین مواظب باشید که مستقیماً به طرف آنها نروید. 

توپ ثابت
 روش حمله : گلوله توپ
پر قدرت ترین اسلحه شما اهریمن جهانی را متعجب ساخت بنابراین سعی کرد چیزی شبیه آن بسازد. او این توپ را از یک توپ ابتدایی و معمولی نمونه برداری کرده است. او با مجهز کردن این سلاح به یک سیستم بارگذاری خودکار مهماتش را بطور دائم تامین میکند تا بدین وسیله آن را به یک واحد دفاعی مستقل، خطرناک و موثر تبدیل نماید.
نکته : با حرکت پیوسته از مقابل گلوله های توپ فرار کنید. 


توپ چرخشی
 روش حمله : گلوله توپ
این سلاح نیز مانند توپ ثابت طراحی شده است ولی قابلیت چرخیدن نیز دارد پس مطمئناً فقط مقابل خود را هدف قرار نمیدهد و میتواند دشمن خود را در هر مکانی که باشد مورد هدف قرار دهد.
نکته : با حرکت پیوسته از مقابل گلوله های توپ فرار کنید.
نوع تکمیل شده این وسیله بر روی یک پایه قرار دارد که آن را قادر میسازد تا زاویه 360 درجه سرخش نماید. 


سرباز مزدور زورگ
 روش حمله : لیزر انفجاری
اهریمن جهانی این سربازان را از یک قسمت ناشناخته جهان به زمین انتقال داده است. آنها گونه ای از جنگجویان بسیار وحشتناک بودند، اما هنگامی که بر سیاره های بیشتری غلبه کردند که شاید می دانستند با آنها باید چه بکنند تصمیم گرفتند که برای مدتی، کمتر فعالیت کنند. بیشتر جمعیتشان یک دوره تعطیلات طولانی را در یکی از زیباترین سیاره های گرمسیری منظومه خود گذراندند اما از آنجا که از 10 صبح تا 4 بعد از ظهر فقط حمام آفتاب می گرفتند، پس از مدت کوتاهی، دیگر پوستی روی بدن بیشتر آنها نماند.
نکته : سعی کنید که از پرتوهای لیزری آنها فرار کنید. 

 
فرمانده زورگ
 اسلحه ها : لیزر انفجاری
اهریمن جهانی این سربازان را از یک قسمت ناشناخته جهان به زمین آورده است. آنها زمانی گونه ای از جنگجویان بسیار وحشتناک بودند، اما هنگامیکه بر سیاره های بیشتری غلبه کردند که شاید میدانستند با آنها باید چه بکنند تصمیم گرفتند که برای مدتی، کمتر فعالیت کنند. اکثر آنها یک دوره تعطیلات طولانی را در یکی از زیباترین سیاره های گرمسیری منظومه خود گذرانده اند، اما از آنجا که از 10 صبح تا 4 بعد از ظهر فقط حمام آفتاب میگرفتند، پس از چند سال، دیگر پوستی بر روی بدن آنها باقی نماند.
نکته : سعی کنید در مقابل پرتوهای لیزری آنها قرار نگیرید.
فقط تعداد کمی از آنها که شانس آورده و مقدار کمی از پوستشان باقی مانده بود، فوراً ترفیع گرفتند و فرمانده شدند که در مجموع بدین معنا بود که اسلحه بزرگتری حمل میکردند.
 
کرم اکوتچ
 روش حمله : توپهای پلاسمایی، پاها، اشعه لیزری با انرژی بالا
در تلاش برای خلق یک نگهبان کامل و فرمانبردار، اهریمن جهانی تصمیم گرفت که قطعات مکانیکی را با یک موجود اورگانیک ساده تر ترکیب کرده و یک کرم حشره ای خلق کند. این کرم کاملاً مسلح، داخل یک پوسته تقویت کننده نیرو قرار دارد، البته قرار بر این بود که از اهریمن جهانی محافظت نماید اما نهایتاً منصرف شد و یک کار جدید به او محول گردید. نگهبانی از سر در یک ورودی که برای اهریمن جهانی از اهمیت بالایی برخوردار است.
نکته : قدرت این کرم از نیروی راکتورها نشات میگیرد. این موجود هنگامیکه از نیرویش کاسته میشود، باتریهای خود را دوباره شارژ میکند، بنابراین حتماً محیط اطراف را برای یافتن وسایل مشکوک بررسی نمایید. 

مردیکای:

روش حمله : طلسم های احضاری
مردیکای بیش از 3000 سال در خدمت اهریمن جهانی بوده است. در حقیقت او برای اهریمن جهانی بسیار با ارزش است، آنچنانکه وقتی او در یک تصادف باور نکردنی جان داد، اهریمن جهانی او را دوباره به زندگی بازگرداند. او برنامه ریزی شده تا هنر جادوگری را به موجودات اهریمنی آموزش دهد.
توجه : اهریمن جهانی در روند احیای این موجود کمی تاخیرکرد، بنابراین ذهن مردیکای کمی آسیب دید. اغلب بطور نامفهومی صحبت میکند و چرت و پرت میگوید.
نکته : او میتواند به سرعت ناپدید شود. هنگامیکه آشکار شد میتوانید او را به توپ ببندید. اگر او بمیرد، به احتمال زیاد نیروهای جادوئیش پراکنده میشوند، این مسئله باعث نابود شدن زیر دستان او نیز خواهد شد.

خنجر نظامی
 یک خنجر نظامی یک لبه معمولی. از این اسلحه به عنوان یک اسلحه بی صدا میتوان استفاده کرد.
نکته : برای این که از پشت به دشمنان کوچکتر خود حمله کنید و آنها را بدون سر و صدا از میان بردارید مناسب می باشد.
 
اسلحه کمری
 این اسلحه از دقت بالایی برخوردار است اما به دلیل سرعت شلیک پایین، در موقعیتهای بحرانی چندان کارساز نمی باشد. این سلاح مجهز به یک پر کننده مهمات پیشرفته و کوچک بنام "تمار" است که باید آن را از دشمن به غنیمت بگیرید. به عنوان آخرین انتخاب برای از میان بردن دشمنان ضعیف که در فاصله دور قرار دارند از آن استفاده کنید.
نکته : میتوان از آن همراه با سیستم شناسایی هدف "نتریسکا" برای شلیک به فواصل دور نیز استفاده کرد.
 
تفنگ ساچمه ای دولول
 این اسلحه با کالیبر12 برای نابود کردن دشمنانی با اندازه متوسط که در فاصله نزدیک قرار دارند، موثر می باشد، اما برای شلیک به فواصل دورمناسب نیست زیرا ساچمه های آن خیلی پخش میشود.
نکته : سرعت شلیک پایین این اسلحه پایین است و در ضمن برای شلیک به فواصل دور مناسب نمی باشد.
 
تفنگ ساچمه ای تک لول
 کالیبر این اسلحه 12 است و برای شلیک به دشمنان کوچکی که در فواصل نزدیک قرار دارند مناسب است.
نکته : سرعت شلیک خوبی دارد ولی قدرت شلیک آن زیاد بالا نیست.
 
مسلسل تامپسون ام -1
 سرعت شلیک : 600 گلوله در دقیقه
این مسلسل در دو جنگ جهانی مورد استفاده قرار گرفته و همکنون نیز از آن استفاده میشود. البته این اسلحه قدیمی مورد اصلاح قرارگرفته و تغییراتی در آن ایجاد شده است تا امکان پذیرش گلوله های استاندارد را داشته باشد و با سایر سلاح های نظامی استاندارد هماهنگ شود. بنابراین میتوان آن را با هر گلوله استاندارد پر کرد.
نکته : دارای حالت شلیک خودکار و نیمه خودکار است.

نارنجک انداز ام - کا-3
 یک نارنجک انداز قابل اعتماد با سرعت پرتاب قابل تنظیم. حسگرهای نارنجک آن را در تماس با یک هدف زنده منفجر میسازد نه در تماس با یک دیوار.
نکته : برای پرتاب به فواصل کوتاه، کلید شلیک را سریعاً رها کنید ولی برای پرتاب به فواصل دورتر کمی دست خود را بر روی کلید شلیک نگه دارید. انفجارهایی که در مناطق باز صورت می پذیرد برای از بین بردن گروه های بزرگی از دشمنان مناسب است.
 
موشک انداز ایکس-پی- ام- ال-21
 سرعت شلیک : 85 شلیک در دقیقه
موشک های این اسلحه هدایت شونده و دارای هدف یاب هستند و با سرعت بالایی شلیک میشوند.
نکته : در برابر دشمنان مسلح و گروههای بزرگ ولی ضعیف بسیار موثر است ولی دقت کنید به موانعی که در فاصله نزدیکی نسبت به شما قرار دارند شلیک نکنید.
 
اسلحه لیزری ایکس- ال-2
 سرعت شلیک : 600 گلوله در دقیقه
این اسلحه دارای قابلیت شلیک بالا در یک مدت زمان کوتاه است و از آنجائیکه انرژی کمی مصرف می کند زود داغ نمی کند.
 
توپ اس-بی-اس
 این توپ قدرتمندترین اسلحه موجود است. این اسلحه گلوله های سنگینی را با سرعت بالا شلیک می کند و اثرتخریبی فوق العاده ای دارد. این سلاح از آنجا که دارای گلوله های اورانیومی فشرده و بزرگی می باشد، قادر است چندین دشمن نیرومند را از پا در آورد.
نکته : کارشناسان ارتش معتقدند از آنجایی که گلوله های این توپ با اورانیوم ساخته شده است شلیک با آن خطرات بالقوه ای برای فرد شلیک کننده خواهد داشت.
 
تفنگ دوربین دار
 این اسلحه یکی از قویترین و دوربردترین اسلحه های جهان است. گلوله های 16 میلیمتری آن که دارای پوشش سختی می باشند عمیقاً نفوذ کرده و هدفهای کوچک و متوسط را در جا از پا در می آورند. استفاده از این اسلحه در مقابله با دشمنان بزرگتری چون رباتها و غولها یا "لاواها" چندان کار ساز نمی باشد. 

بمب
 بمب مخصوص سام، صدای انفجار عظیمی دارد، دارای زمان سنج اتوماتیک می باشد و هدف را در جا نابود میکند. پس از انفجار این بمب تمام اطراف به لرزه درخواهد آمد.
فقط آن را پرتاب کنید و شاهد تکه تکه شدن دشمنانتان باشید. در هنگام پرتاب فاصله ایمنی را از محل انفجار رعایت نمایید. به خاطر اندازه بزرگ آن تنها قادر خواهید بود که سه بمب را با خود حمل کنید.
نکته : این بمب ها بسیار کمیاب هستند بنابراین قبل از به کار بردن آنها خوب فکر کنید.
 
شعله افکن
 این اسلحه جدید به مقدار زیادی از سوخت "ناپالم" برای ایجاد شعله های آتش استفاده میکند. این شعله ها گوشت را کباب می کنند. استفاده از این سلاح در برابر تعداد زیادی از مزدوران دشمن مناسب توصیه میشود چراکه این شعله ها دشمان مخفی را نیز از بین میبرد. 


استخوان خرد کن یا اره برقی
 این اسلحه آشنا درست مثل مانند یک اره چوب بر عمل میکند. در زیر پوشش آلیاژ تیتانیومی آن یک میکرو ترکیب گر سوختی قرار دارد که درون خود اسلحه جای داده شده و قابلیت این را دارد که بدون توقف به مدت 10000 سال سوخت کافی تولید نماید. متاسفانه گارانتی هر یک از قطعات فقط 6 ماه است و بلافاصله پس از این مدت می شکند. این اسلحه بسیار مدرن و از نظر اقتصادی به صرفه است.
نکته: هنگامیکه توسط دشمنانی که در فاصله ای دور از شما قرار دارند مورد حمله قرار گرفتید، تلاش نکنید که از این اسلحه استفاده کنید اسلحه های دیگر کارایی بیشتری دارند.  

 
  
http://www.npgame.net/NPWebSiteGame/ASPXForms/GameIntro_Story.aspx?GameID=1000008

/ 0 نظر / 196 بازدید