ساخت بازی برای تشخیص شیعه از سنی!

در این بازی، شیعیان ظاهر و لباس مخصوصی دارند و پیروان اهل سنت نیز شکلی خاص دارند و بدین ترتیب سربازان آمریکایی آنان را از یکدیگر تشخیص خواهند داد.

 

 

همچنین در این بازی الکترونیکی جنگی، روش های مختلف جنگی امتحان می‌شود و بدین ترتیب سربازان آمریکایی سناریوهای مختلف جنگی را امتحان می‌کنند. هدف از ساخت این بازی عادی شدن جنگ برای سربازان آمریکایی است. از دیگر اهداف این بازی آگاه کردن سربازان آمریکایی نسبت به مسائل حساس نزد مسلمانان است تا حوادثی جنجال انگیز مانند توهین به قرآن کریم که در گذشته رخ داد و برای ارتش آمریکا دردسر ساز شد، تکرار نشود. در این بازی همچنین کمی در مورد عقاید پیروان اهل بیت(ع) و اهل سنت به طور جداگانه توضیح داده می شود.

  

گفتنی است اندیشه ساخت این بازی الکترونیکی توسط "مرکز اطلاعات و آگاهی فرهنگی ارتش آمریکا" که مقر اصلی آن در شهر آریزونا است، مطرح شد. مشکل تشخیص مسائل جنجال برانگیز و حساس مسلمانان توسط سربازان آمریکایی، بیشتر نزد سربازان کم سن و سال و جوانتر وجود دارد و تاکنون چندین بار در عراق و افغانستان مشکل آفریده است.

 

 

 

در همین راستا سرهنگ "جان کاستیر" مدیر "مرکز اطلاعات و آگاهی فرهنگی ارتش آمریکا" گفت: این بازی به شدت مورد استقبال سربازان آمریکایی قرار گرفته است به ویژه اینکه آنان را در اوقات فراغتشان سرگرم می‌کند. این بازی آنان را از نظر اطلاعات عمومی و فرهنگی نیز غنی تر می‌کند زیرا بدون شک سربازان باید با محیط و خصوصیات مناطقی که در آن مبارزه می‌کنند، آشنا شوند.

 

 

ارسال: سه شنبه29 اردیبهشت ،

پیوند مطلب: http://www.shia-online.ir/article.asp?id=5603 

 

/ 1 نظر / 8 بازدید
روابط عمومی

به نام خدایی که آرام دهنده دلهاست با سلام وعرض احترام خدمت شما دوست عزیز درادامه سلسله جلسات نقد وبلاگها، که هرهفته به طور منظم برگزارمی شود، در این هفته به بررسی ونقد سجاده ای پر از یاس http://whiterose.parsiblog.com لذا بدينوسيله ازجنابعالي جهت شرکت در اين جلسه دعوت بعمل مي آيد. پيشاپيش ازحضور گرم و صميمي شما تشكر و قدرداني مي شود. عده دیدارما : یکشنبه 3 خرداد ماه 88 از ساعت 17 الی 19 نشانی: خيابان سيد جمال الدين اسد آبادي ( يوسف آباد ) - خيابان 21 - بوستان شفق - فرهنگسراي دانشجو - سراي کتاب[گل]