اعتراض مقامات انگلیسی به نسل جدید بازی های رایانه ای آمریکا

به گزارش ICTPRESS به نقل از " ایندیپندنت" در این بازی های ویدئویی  که توسط شرکت آمریکایی Electronic Arts ساخته شده فرد کاربر در نقش یک نیروی گروه طالبان ظاهر شده و سربازان انگلیسی را می کشد .
گزارش ها حاکی است لیام فاکس وزیر دفاع انگلیس در واکنش به این بازی ویدئویی  ضمن ابراز تاسف از تولید بازی های ویدئویی این چنینی مدعی شد که مردمان انگلیس تمایلی به خرید این بازی توهین آمیز ندارند .
وی از فروشندگان و توزیع کنندگان این بازی ها در انگلیس خواست تا برای حمایت از نیروهای نظامی خود هر چه سریعتر این بازی ها را از بازار این کشور جمع آوری کنند .
گفتنی است شرکت سازنده این بازی ها اقدام عاجلی برای پاسخ به این مقام انگلیسی نکرد اما سخنگوی این شرکت در گفت و گو با خبر نگار اسوشیتدپرس گفت که این بازی دو طرفه است و خود کاربر می تواند تصمیم بگیرد که در نقش کدام طرف طالبان یا سربازان انگلیسی ظاهر شود . 

UK official decries video game with Taliban role
LONDON – A video game that allows players to adopt the role of the Taliban is a "tasteless product," Britain's defense secretary said Sunday, calling on retailers to show their support for troops by not selling

http://ictpress.ir/Default,fa-IR,ICTPress,Content,NewsDetail,Key,7657.aspx

 

/ 1 نظر / 25 بازدید

منظورتون بازی مدال افتخار هست؟[لبخند]