یک بازی رایانه ای برای خردسالان زیر 6 سال ممنوع شد

به گزارش خبرگزاری مهر، اگر فکر می کنید خریداری یکی از دستگاه های نینتندو سه بعدی بدون عینک برای کودک خردسالتان می تواند ایده بسیار جالبی باشد، لطفا چند سال دیگر صبر کنید زیرا شرکت سازنده این بازی خود اعلام کرده که کودکان زیر 6 سال نباید از کارایی های سه بعدی این بازی استفاده کنند.

در وب سایت این شرکت آمده است که بینایی کودکان زیر 6 سال در مرحله رشد و تکامل قرار دارد و هنگام استفاده از کارایی های سه بعدی این بازی از جمله استفاده از ابزار 3DS آن تصاویر سه بعدی با تفاوتهایی در تصویرهایی که توسط چشم راست و چپ می بینند، به نمایش در می آیند که این ویژگی می تواند بر روی رشد بینایی کودکان اثرات نامطلوبی به جا بگذارد.

نینتندو به خانواده ها توصیه کرده است در صورت لزوم به خردسالان تنها اجازه استفاده از نسخه دو بعدی این بازی ها داده شود زیرا این بازی ها هم برای سرگرم کردن کودکان به اندازه کافی جذاب هستند.

همچنین این شرکت به کاربران بزرگسال خود نیز توصیه کرده است در هنگام استفاده از نینتندوی سه بعدی هر 30 دقیقه یک بار به چشمان خود استراحت دهند.

بر اساس گزارش PCWorld، این توصیه ها و اخطارهای شرکت نینتندو چند روز پیش از آغاز نمایشگاه جهان نینتندو در سال 2011 بر روی وب سایت این شرکت قرار گرفته است، نمایشگاهی که در آن کاربرد ابزار 3DS نینتندو برای اولین بار به نمایش در خواهد آمد، اما کودکان زیر 6 سال اجازه استفاده یا تست کردن از این ابزار را نخواهند داشت.
 


http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?pr=s&query=بازی%20رایانه%20&NewsID=1221506

/ 0 نظر / 12 بازدید