سایت دولتی فرانسه هم قربانی هکرهای چینی شد !

وی دراین خصوص اظهار داشت: "من محتاط هستم : وقتی می گویم چین منظورم دولت چین نیست، اما این موضوع کاملا جدی است."

 

سخنان محتاطانه رئیس امنیت و دفاع ملی فرانسه در شرایطی ایراد شد که پنتاگون در گزارش غیرمحتاطانه ای که در روزنامه انگلیسی "تایمز" منتشر شده به نقل از وزارت دفاع آمریکا نوشته است : "چین آماده اجرای یک طرح بسیار دقیق است و این طرح را با هکرهای نظامی خود برای انجام یک تخریب انفورماتیکی اجرا می کند."

 

این درحالی است که مقامات فرانسه تاکید کرده اند : "ما هیچ دلیلی نداریم که نشان دهد این حملات انفورماتیکی را ارتش چین برنامه ریزی کرده است."

 

در این خصوص فرانسیس دلون توضیح داد: "ما مطمئن هستیم که یک سایت چینی در هک کردن این سایت ها دخالت دارد، اما هنوز دلیل این حملات را نمی دانیم."

 

بنابراین گزارش، حمله هکرهای چینی به سایت های دولتی فرانسه با استفاده از ویروس های ویژه ای انجام شده است که بسیار قدرتمند هستند و به راحتی و بدون اینکه مدیریت سایت هیچ مقاومتی در برابر آنها داشته باشد، کنترل رایانه و تمام اطلاعات آن را در اختیار می گیرند.

 

به نوشته لوموند، این ویروس ها شبکه دولت فرانسه را از بعد از انتخابات ریاست جمهوری این کشور و انتخاب نیوکولا سارکوزی آلوده کرده اند.

 

به اعتقاد مقامات امنیتی این کشور حملات انفورماتیکی در مقابل فرانسه با حملاتی که پیش از این به آلمان و آمریکا انجام شد، در ارتباط است.

 

روزنامه فاینشنال تایمرز سه شنبه هفته گذشته نوشت که نظامیان چینی ماه ژوئن موفق شدند وارد سیستم انفورماتیکی پنتاگون شوند.

 

همچنین به گزارش روزنامه های تایمزو ایندیپندنت، هکرهای چینی حتی به سیستم های رایانه ای دولت انگلیس نیز راه یافته اند.

از سویی دیگر هفته نامه آلمانی "در اشپیگل" نیز این خبر را تائید کرد.

 

این درحالی است که دولت چین پنجشنبه گذشته تکذیب کرد که ارتش این کشور در حملات انجام شده به سیستم های رایانه ای حساس کشورهای خارجی دخالت داشته است. باوجود این، پنتاگون تکذیب پکن را نپذیرفت و ادعاهای سابق خود را تکرار کرد.

 

به اعتقاد وزارت دفاع آمریکا، هدف پکن از خارج از استفاده کردن ارتباطات نظامی لوجیستیکی و مالی دشمنان خود، بدست آوردن یک امتیاز ویژه در مورد مناقشات میان این کشور با کشورهای غربی است.

 

منبع : خبرگزاری مهر ، ۱۳۸۶/۰۶/۱۸  

لینک خبر:http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=548749

/ 0 نظر / 8 بازدید