بازی کامپیوتری، داد مدافعان حقوق مهاجران را درآورد


آسوشیتدپرس- این بازی جنجالی که “کامیون قاچاق: عملیات مهاجرت” نام دارد، به وسیله شرکت Owlchemy Labs برای آیفون و آی پد ساخته شده و قرار است ماه مارس سال میلادی جاری منتشر شد. هدف بازی این است که بازیکنان در طول راه پر فراز و نشیب مرز مکزیک و آمریکا کامیون حامل مهاجران غیر قانونی را از کوه ها و صخره ها و جسد حیوانات رد کنند، بدون اینکه تعادل کامیون به هم بخورد و مهاجران از پشت کامیون به بیرون پرت شوند.

بازیکنان بر اساس تعداد مهاجرانی که سالم به مقصد می‌رسند، امتیاز می‌گیرند.به گفته الکس شوارتز، خالق “کامیون قاچاق” هدف از ساخت این بازی، پرداختن به دردسرهایی است که مردم در راه مهاجرت به آمریکا پشت سر می‌گذارند. شوارتز می‌گوید: ما احساس کردیم مساله مهاجرت در رسانه ها و بازی های کامپیوتری به نوعی تبدیل به تابو شده بود. بنابراین تصمیم گرفتیم این مساله را در قالب یک بازی کامپیوتری به مردم نشان دهیم.

شوارتز در ادامه می‌گوید: با ساخت این بازی می‌خواستیم این پیام را اعلام کنیم که مهاجرت قانونی به آمریکا آنقدر دشوار است که ورود قاچاقی به خاک آمریکا با وجود خطرات آن کار راحت‌تری است.

با این حال اوا میلونا، مدیر اتحادیه دفاع از پناهندگان و مهاجران ماساچوست بر این باور است که بازی “کامیون قاچاق” خطری که مهاجران برای ورود به آمریکا و دور زدن سیستم مهاجرت غلط این کشور به جان می‌خرند را کم اهمیت و کوچک جلوه می‌دهد.

میلونا می‌گوید: در سال میلادی گذشته 170 نفر طی عبور غیر قانونی از مرز آمریکا جان دادند. واقعا شرم آور است عده‌ای به دنبال این هستند که این مساله فاجعه آمیز را تبدیل به بازی کنند و از آن پول در بیاورند.

http://www.itmen.ir/main1.asp?a_id=32637

/ 0 نظر / 5 بازدید