بازی 'دارفور' برای توجیه تجزیه سودان

به گزارش مجاهد مجازی به نقل از مشرق، شرکت آمریکایی اینترفیول دست به ساخت بازی اینترنتی (Darfur is Dying) زده است که در آن تجزیه سودان و غارت مناع طبیعی دارفور توسط آمریکا را توجیه می کند.
آمریکا چندی پیش به کمک بزرگنمایی رسانه ها و با مشارکت نهادهای بین المللی جنوب سودان، که دارای ذخایر عظیم نفت و مس و اورانیوم است، را به بهانه و اتهام نسل کشی رهبر فعلی این کشور عمرالبشیر، از سودان تجزیه کرد. این بازی که به مسائل آوارگان منطقه دارفور سودان و نیز نسل‌کشی‌های این منطقه می‌پردازد نیز در پی همان سناریوی آمریکا و برای عرصه سازی آن ساخته شده است.
هدف از این بازی اختیار دادن به دانشجویان برای کمک به توقف نسل‌کشی و اطلاع‌رسانی درباره وضعیت بحرانی دارفور اعلام شده است.
این بازی شامل مراحل مختلفی است. در نخستین مرحله این بازی، بازیکن می‌تواند یکی از شخصیت‌های موجود را انتخاب کرده و برای بدست آوردن آب تلاش کند.
جالب تر از همه اینجاست که، پیوندهای موجود در سایت این بازی، این امکان را می‌دهد تا کاربر بتواند اطلاعاتی در خصوص وضعیت موجود در دارفور کسب کند و برای توقف بحران دست به اقداماتی از جمله ارسال پیام به رییس‌جمهور آمریکا و ارسال شکایت‌نامه به کنگره آمریکا بزند. این موضوع سعی دارد به مخاطب القا کند که آمریکا به دعوت مردم سودان و صرفا برای کمک انسان دوستانه این کشور را تجزیه و منابع طبیعی آن را مصادره کرده است.
لینک مطلب : http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=28476

/ 2 نظر / 15 بازدید
ارژنگ

سلام دوست عزیز، با توجه به اینکه وبلاگ شما را مفید دیدم؛ تصمیم به لینک کردن وبلاگتان گرفتم. اگر تمایل داشتید مرا با نام *فجر آزادی* لینک نمایید. با تشکر، ارژنگ http://fajre-azadi.mihanblog.com

شاخ نبات

ولی خدا وکیلی بدجور دست به کارن! ما چرا نیستیم؟!