شبکه سحر «کودک و اشغالگر» را به نماینده کودکان غزه اهدا می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شبکه بین‌المللی سحر، در این مراسم که تحت عنوان "غنچه های مقاومت " نامگذاری شده و با حضور مدیران سازمان صداوسیما، نمایندگان مجلس، سفرای کشورهای اسلامی، اعضا و روسای دفاتر نمایندگی حماس، جنبش جهاد اسلامی، سازمان ها و نهادهای حامی حقوق مردم فلسطین و... در محل مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار خواهد شد، لوح یادبود مراسم و مجموعه انیمیشن "کودک و اشغالگر " این شبکه به دکتر "ابواسامه عبدالمعطی " نماینده دولت قانونی حماس در تهران و ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین تقدیم خواهد شد.

بنابراین گزارش، اهداء مجموعه انیمیشن "کودک و سرباز " به نماینده حماس در حالی صورت می گیرد که چندی پیش دکتر "ابواسامه عبدالمعطی " با حضور در شبکه جهانی سحر و دیدار با "مرتضی شمسی " مدیر این شبکه بین المللی، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های شبکه جهانی سحر در خصوص تهیه و تولید انیمیشن "کودک و اشغالگر "، اقدام ارزشی شبکه جهانی سحر در دستمایه قرار دادن موضوع انتفاضه و فلسطین در تولید این انیمیشن را از آن جهت که می تواند ارزش های اصیل اسلامی را تثبیت و به پرورش نسلی مصون از تبلیغات مورد اشاعه کنونی از سوی رسانه های غربی مدد رسانده و از طرفی فرهنگ پایداری و استقامت علیه تجاوزگری رژیم صهیونیستی را تحکیم ببخشد، بسیار ارزشمند و ستودنی ذکر کرد.

«کودک و اشغال گر» عنوان یک مجموعه انیمیشن سه بعدی رایانه ای است که سه کاراکتر اصلی این انیمیشن را یک خواهر و برادر خردسال فلسطینی و یک نظامی رژیم صهیونیستی تشکیل می دهند. داستان هر اپیزود از این مجموعه تصویرگر ماجراهای درگیری بین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی است. در هر قسمت از این انیمیشن که در زمانهای 5/1 الی 3 دقیقه ای تولید شده اند، ابتدا سرباز رژیم صهیونیستی شروع به طرح و توطئه برای آزار بچه ها می کند. بچه ها به خاطر روح لطیف و عاطفه کودکانه شان توقع آزار و اذیت از سوی یک فرد بزرگسال را ندارند. ولی دسیسه ها و اقدامات خبیثانه سرباز آنها را مجبور می کند تا در مقابله با اذیت های او وارد عمل شوند. در انتها این سرباز است که با نقشه هوشمندانه کودکان فلسطینی و درس عبرتی که به او می دهند، مضمحل و خوار و ذلیل از صحنه بیرون می رود.

مجموعه " کودک و اشغالگر " علاوه بر شبکه سحر از شبکه دوم سیما، شبکه خبر و برخی شبکه های تلویزیونی ترکیه و سوریه نیز پخش شده است و شبکه سحر قصد دارد با اهداء آن به کودکان غزه که نماد مظلومیت ملت فلسطین در مقابل سبعیت و درنده خویی رژیم متجاوز صهیونیستی است، از اندیشه ظلم ستیزی و شخصیت استوار، مستقل و قدرتمند آحاد ملت سرافراز فلسطین از جمله کودکان و نوجوانان آن تجلیل کند.

 

 

http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8711250777

87/11/25  - 15:34- شماره:8711250777

/ 0 نظر / 10 بازدید