معرفی شرکت Ubisoft

پنج برادر Guillemot یوبی سافت را در سال 1986 در فرانسه تاسیس کردند. یووس گیل مت (Yves Guillemot) خیلی زود قراردادهایی با Electronic Arts ، Sierra On-Line و Microprose بست تا بازیهای خود را در فرانسه پخش کنند. در اواخر دهه ی 80 یوبی سافت شروع به بزرگ شدن کرد و فروشگاههایی در آمریکا ، انگلیس و آلمان زد.

در دهه 90 یوبی سافت ساخت بازی در خانه را ابتکار کرد که تا 1994 ادامه داشت. پس از آن برادران گیل مت دست به احداث کمپانی در مونتریل فرانسه (Montreuil) زدند که بعدها به شعبه اصلی شان تبدیل شد. در همان سال میشل انسل شخصیت Rayman را ابداع کرد که هنوز هم در سال 2006 از ستاره های بازی های ویدئویی است. یوبی سافت در سال 1996 به یک کمپانی بازرگانی عمومی تبدیل شد ، این روند تا جایی ادامه پیدا کرد که مکان هایی در شانگهای چین و مونتریل (مونترئال) کانادا افتتاح کردند.
در سال 2000 یوبی سافت استودیوی بازی سازی آمریکایی Red Storm Entertainmennt را از آن خود کرد . استودیویی که توسط تام کلنسی نویسنده ی معروفی که بخاطر ساخته شدن بازیهای مختلف از روی کتابهایش معروف شد ، ساخته شده بود. در سال 2001 کمپانی Blue Byte Software را خرید ، از آن به بعد Settlers نیز مال یوبی سافت بود. با رسیدن 2003 کمپانی در 22 کشور مختلف فعالیت میکرد ، که 9 تا از آنها دفاتر ساخت یا طراحی بودند. در همان سال یوبی سافت بازی های شهره و برنده ی جایزه ی زیادی را بیرون داد ، نظیر : Tom Clancy's Splinter Cell ، Prince of Persia: The Sands of Time ، XIII ، Rayman 3 ، Tom Clancy's Rainbow Six 3 : Raven Shield و Beyond Good and Evil .


درآمد یوبی سافت از سال 2002 تا 2003 ، 453 میلیون یورو بود. البته این رقم در 2003 تا 2004 چون سال در آمد زایی بود به 508 میلیون افزایش یافت. در سال 2004 یوبی سافت 2350 خدمه داشت که بیش از 1700 نفر از آنها فقط در کار تولید مشغول بودند. یووس (Yves) ، برادر موسس نیز هم اکنون مدیر عامل کمپانی است.


در اواخر دهه 90 و شروع قرن بیستم یوبی شروع قدرتنمایی با بازیهای آنلاین نظیر Uru: Ages Beyond Myst و Matrix Online و بعد از آن عرضه ی اروپایی و چینی EverQuest کرد. اما در فبریه 2004 از ادامه ی کار برروی آنلاین Uru انصراف داد و The Matrix Online را نیز کنسل کرد. با این وجود ، تنها یک هفته بعد از این اتفاق کمپانی مالکیت Wolfpack Studios خالق MMORPG های Shadowbane را خرید و در ژولای 2004 نسخه ی Xbox و PS2 بازی Tom Clancy's Splinter Cell : Pandora Tomorrow را با ویژگیهای منحصر به فرد آنلاین عرضه کرد.
در روز 20 ام دسامبر سال 2004 شرکت Electronic Arts ، 19.9% سهام شرکت را خرید. در همان زمان یوبی سافت در بیانیه ای اعلام کرد که ما فکر کرده بودیم آنها از روی خصومت میخواهند این خرید را بکنند ، اما بعدها با مطلع شدن از نیت EA از این فکر در آمدیم.
یوبی سافت همچنین امتیاز Driver را در ژولای 2006 از آتاری با مبلغی بالغ بر 19 میلیون یورو (24 میلیون دلار آمریکا) خرید. این مبلغ به خاطر امتیاز بازی ، پوشش حقوقی تکنولوژی های بکار رفته ، و سرمایه های بالای آن بود.

 

یوبی سافت مدتی مشهور به استفاده از قفل ضد کپی Starforce شده بود که درایور هایی برروی سیستم نصب میکند و مشکوک به صدمه زدن به سخت افزارهای دستگاه با بعضی سیستم عامل های موسوم است. این کار با Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory شروع شد که در تاریخ دوم فبریه 2006 مشخص شد که با Windows XP Professional x64 Edition سازگار نیست. در 14 آپریل 2006 یوبی سافت قبول کرد که بر اساس شکایات ، دیگر از Starforce در بازی هایش استفاده نمیکند.         

در اولین سال شروعش این شرکت برنامه آموزشی تفریحی درست کرد. این شرکت برای کنسولهای PC و آمیگا و آتاری و Amstrad شروع به ساخت بازی کرد. در همین زمان با شرکت های بزرگ اروپایی و امریکایی نظیر Elite - EA - Sierra - Novalogic و LucasArts شریک شد. سال 1989 تا 1991 این شرکت مشغول گسترش دامنه فروش خودش توی دنیا بود. این شرکت بالاخره در سال 1994 اولین استودیوهای بازیسازی خودش رو در فرانسه و رومانی تاسیس کرد. نتیجه این کار تولید بازی فوق محبوب Rayman بود که در سال 1995 تولید شد. این شرکت در سال 1996 با کمپانیهای بزرگ کارتون یعنی Warner Bros و Disney شریک شد.
در سال 1997 و 98 این شرکت دو استودیوی بازیسازی در چین و کانادا و دو زیر مجموعه در مراکش و ایالات متحده تاسیس کرد. سالهای 2000 و 2001 از سالهای مهم برای یوبی سافت به شمار میاد که توی اون چندین شرکت زیرمجموعه یوبی سافت شدن که این شرکتها رو می بینین:

1. RedStorm که برای خلق بازیهای Tom Clancy's مشهوره.
2. Blue Byte که برای بازیهای Settlers و سری Battle Isle مشهوره.
3. Game Studio که برای خلق بیش از 80 بازی معروف هستن که از جمله اون بازیها میشه به ChessMaster - Prince of Persia و Myst اشاره کرد.

 توی این سال آدرس http://www.ubi.com راه اندازی شد. سالهای 2002 و 2003 برای یوبی سافت جنبه کسترش و تبلیغات داشت. توی این سالها بازیهای Tom Clancy's Ghost Raecon و Tom Clancy's Splinter Cell و Rayman 3  درست شدن که خیلی محبوب شدند. بازیهای آنلاین با بازی Shadowbane به یوبی سافت اضافه شد. توی سال 2004 شرکت آرم خودش رو عوض کرد. علت این کار شادمانی برای فروخته شدن 1 میلیون واحد بازی بود. این سال یکی از بهترین سالهای یوبی سافت بود که توی اون بازیهای Splinter Cell و Prince of Persia: Sands of Time و Far Cry و Beyond Good and Evil و Ghost Raecon 3 هر کدوم جوایز زیادی رو از آن خودشون کردند. توی این سال دو تا استودیوی Tiwak و Wolfpack به جمع استودیوهای یوبی اضافه شدند.


استودیوی تازه کار Montreal رو که همه میشناسید؟ سازنده شماره دوم و سوم شاهزاده ایرانی و شماره سوم و چهارم اسپلینتر سل. البته در پروژه شاهزاده ایرانی 3 استودیوی Kazablanka هم همکاری کرده بود. در حال حاضر یوبی سافت 14 استودیوی بازیسازی داره که بیشتر در این ژانرها فعالیت دارند: اکشن سوم شخص نقش آفرینی آنلاین اکشن اول شخص شبیه سازی  ماجراجویی
این شرکت از معدود شرکتهایی بود که سودش توی سال بیشتر شده بود. در حالی که کمپانی های بزرگ بازیسازی مثل EA و ATARI ضررهای زیادی رو متحمل شدند. پر فروشترین بازیهای یوبی سافت تا این لحظه به این ترتیب هستند:

1. سری بازی ‌Rayman که 15 میلیون واحد فروخته شده
2. Splinter Cell که بیش از 12.5 میلیون واحد فروخته شده
3. Rainbow Six که 12.5 میلیون واحد فروخته شده
4. Myst که 11 میلیون واحد فروخته شده
5. Ghost Raecon که بیش از 8.5 میلیون واحد فروخته شده
6. Prince of Persia که بیش از 5 میلیون واحد فروخته شده
7. ChessMaster که 5 میلیون واحد فروخته شده
8. Settlers که 5 میلیون واحد فروخته شده
9. Brothers in Arms که 1.7 میلیون واحد فروخته شده


ضمنا این شرکت تا کنون بیش از 1000 بازی تولید کرده است که می توان با جرات گفت که فقط تعداد بسیار کمی با فروش بدی مواجه شدند و همه بازیها را فروش خوبی رو به رو شدند

دوشنبه 25 آذر1387

http://xpgame.blogfa.com/post-385.aspx

/ 0 نظر / 30 بازدید