گزارش نشریه انگلیسی از «انقلاب بازی‌های رایانه‌ای» در ایران

بر اساس گزارش مجله پی سی زون در ژانویه 2006، بازی پایان معصومیت در حد Quake II یکی از بهترین بازی‌های دنیاست.

 ساخت این بازی باور، امکان بازی سازی در ایران را زنده کرد، به طوری که طی دو سال گذشته و امسال شاهد ساخت بازی‌های مختلف ایرانی از جمله «سرزمین گمشده»، «نجات بندر»، «عصر پهلوانان»، «مسابقات خیابانی»، «حسنی و لوبیای سحرآمیز»، «افسانه نوروزی» و «سایه سحر» می‌باشیم.

این گزارش یادآور شد: نکته جالب توجه این است که با وجود وجود قانون کپی رایت و هزینه‌های بالای تولید بازی، کیفیت این بازی‌ها در ایران به سرعت رو به افزایش است.

گزارش مجله پرتیراژ پی سی زون با اشاره به بازی «لطفعلی خان زند» جدید‌ترین بازی ایرانی، افزود: این بازی که در نیمه اردیبهشت 1387 به بازار عرضه شد با باور نشریات کارشناسی بازی در ایران در حد بازی‌های نسل دو سه سال اخیر است.

به گزارش مدیریت اطلاع‌رسانی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای معاونت امور سینمایی، شبکه تلویزیونی Gameplay HD آمریکا نیز در برنامه‌ای تحت عنوان «انقلاب بازی سازی در آسیا» که به بازی‌ساز‌های مستقل در آسیا می‌پردازد، از این بازی به عنوان «شکوه تمدن ایرانی» یاد می‌کند و اعلام کرد که انقلاب صنعتی ساخت بازی در ایران آغاز شده است و روند ساخت و پیشرفت بازی در ایران کند اما با تداوم به پیش می‌رود.

گزارش این شبکه تلویزیونی آمریکایی افزود: این مسئله نشان می‌دهد که پیشرفت صنعت بازی‌سازی در ایران با شتاب به جلو می‌رود و ایران در زمینه ساخت بازی‌های مستقل در دنیا حرف‌هایی برای گفتن دارد.
همچنین سایت MEGamers (سایت رسمی نقد بازی در خاورمیانه) پیش نمایش کاملی از بازی لطفعلی‌خان زند، جدید‌ترین بازی رایانه‌ای ارایه کرده است.

خبرگزاری فارس
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8703050379

/ 0 نظر / 17 بازدید