بازی شهادت

طراحان بازی های رایانه ای در لبنان با شبیه سازی جنگ های و مقاومت های حزب الله لبنان در جنوب لبنان این بازی را ساخته اند.

این بازی را می توان در پاسخ به ساخت بازی رایانه ای دلتا فورس که در آن نیروهای حزب الله لبنان به عنوان تروریست و دشمن نمایش داده می شوند قلمداد کرد.

در این بازی شما در نقش یک چریک حزب الله لبنان با در اختیار داشتن سلاحهای ابتدایی مانند چاقو، نارنجک، کلت و کلاشینفک به جنگ باصهیونیستها ، تانک ها و هلیکوپتر های آپاچی اسرائیلی می روید.

در این بازی شما برای تمرین تیر اندازی به تصاویر شارون شلیک می کنید.

 در طی بازی هدف شما باید نابود کردن دشمنانتان یعنی صهیونیستها باشد در این راه چنانچه تمامی مراحل را با موفقیت کامل بگذرانید نهایتا مدال افتخار از سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان دریافت می کنید و چنانچه در طی مراحل توسط دشمنان دنیای اسلام کشته شوید باز هم شکست نخورده اید چرا که شما به مقام والای شهادت نائل شده اید و به جای اینکه روی صفحه مونیتور عبارت game over ظاهر شود عبارت شهید ظاهر می شود.

یکی از امکاناتی که حزب الله لبنان برای جهانی شدن این بازی به آن افزوده است قابلیت زبانی آن است به این معنی که این بازی علاوه به زبان عربی قابلیت تبدیل به زبان انگلیسی ،فرانسوی و فارسی را دارا می باشد.

ساخت این بازی مورد توجه بسیاری از رسانه های جهانی قرار گرفت و از سویی خشم دولت اسراییل را بر انگیخت به طوری که کشورهایی که مجوز ورود و پخش این محصولات فرهنگی را به کشورشان می‌دهند را تهدید به قطع رابطه کرده است!!

به نظر می رسد که زمان آن رسیده که ایران که خود را ام القرای جهان اسلام می نامد اقدام به تولیداتی در این زمینه برای آگاه سازی افکار عمومی جهان و انسجام در دنیای اسلام نماید.

به عنوان مثال بازی در مورد حکم تاریخی امام پیرامون سلمان رشدی ساخته شود؟

برای کسب اطلاعات پیرامون این موضوع می توانید به سایت بازی specialforce به آدرس http://www.specialforce.netمراجعه کنید .

 

مهدی حق وردی طاقانکی

منبع:سایتهای اینترنتی

 

کلید واژه : بازی رایانه ای Special Force  ، بازی کامپیوتر ، حزب الله لبنان  ، اسراییل ،‌ صهیونیست ، آمریکا ،

/ 0 نظر / 21 بازدید