طرح ارتش آمریکا برای استخدام کودکان با استفاده از بازی رایانه ای

به گزارش فارس، پایگاه خبری "کامن‌دریمز" در گزارشی تکان دهنده نوشت: بازی رایانه‌ای "ارتش آمریکا" که طرفداران زیادی میان کودکان و جوانان آمریکایی دارد و فضای آن بر اساس محیط‌های جنگی واقعی که نظامیان آمریکایی در آن قراردارند طراحی شده است در اصل برای استخدام کودکان آمریکایی در ارتش طراحی شده است.

این پایگاه خبری می‌افزاید: اما پشت این سرگرمی تلاش برای افزایش ارتباط راهبردی ارتش به منظور افزایش استخدام نهفته است.

بر همین اساس ارتش آمریکا پیش از آنکه این بازی را در سال 2004 برای تطبیق دادن با وسایل بازی ویدئویی به شرکت‌های خصوصی ارائه دهد، شش میلیون دلار برای توسعه موسسه مدلینگ، محیط‌های مجازی و شبیه سازی یا همان MOVES هزینه کرد.

کامن‌دریمز می‌افزاید: همانگونه که از نام MOVES مشخص است این یک مرکز نظامی برای خلق محیط‌های آموزشی مجازی و شبیه سازهاست.

بر همین اساس مرکز MOVES اعلام کرده است که نسخه جدیدی از بازی مذکور را به نام "ارتش آمریکا: نیروهای ویژه" برای افزایش استخدام شمار نیروهای ویژه ارتش طراحی شده است.

کامن‌دریمز در پایان می‌افزاید: وزارت دفاع آمریکا همچنین خواستار دوبرابر کردن شمار سربازان نیروهای ویژه شده است زیرا آنها ثابت کرده‌اند که در افغانستان و شمال عراق از کارایی بهتری برخوردارند.

گزارش تکان دهنده این پایگاه خبری نشان می‌دهد که جنگ‌طلبان آمریکا برای رسیدن به اهداف ضدانسانی خود حتی از کودکان نیز برای رسیدن به آنچه آن را به اصطلاح "جنگ علیه ترور" می‌خوانند، سوءاستفاده می‌کنند.

 

http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8705070332

/ 0 نظر / 10 بازدید