عملیات صفر و یک گداخته

همزمان با حمله نظامی،پایگاه های اطلاع رسانی وابسته به حماس از جمله پایگاه«القسام» ، پایگاه اطلاعرسانی گردان های شهید عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)توسط گروه های وابسته به رژیم اشغالگر مورد حمله قرار گرفت و هک شد.

از سوی دیگرواحد روابط عمومی نیروی دفاعی اسرائیل ( Israeli Defence Force-IDF) به منظور پوششرسانه ای این عملیات یک وبلاگ راه اندازی نمود ، در بخشی از این وبلاگ آمده است: «از شما بخاطر بازدید از این وبلاگ تشکر می کنیم و تلاش داریم تا این وبلاگ را بطورمرتب با صحنه هایی از عملیات نیروهای اسرائیلی و نمایش موفقیت های آنان در عملیاتسرب گداخته بروزرسانی نمائیم.»

از سوی دیگر نیروی دفاعی اسرائیل در سایت یوتیوبیک کانال خصوصی برای پخش فیلم های مربوط به این جنگ راه اندازی نمود ، به گفتهالجزیره ، به نظر می رسد هدف این پایگاه، تنها افتخار کردن به توان تخریبی ارتشاسرائیل در جهان مجازی اینترنت نیست بلکه بسیار بیش از آن، می کوشد چهره اسرائیل رادر جنگی که برخی آن را جنگ غیر اخلاقی می دانند بهبود بخشد. این برای اولین بار بودکه یک نیروی نظامی به صورت رسمی یک کانال در یوتیوب راه اندازی نمود.
سایتیوتیوب یک سایتی است که فیلم های ویدیویی در آن به اشتراک گذاشته می شود.سایتی کهدر سال 2005 راه اندازی و افتتاح شد و سپس توسط شرکت گوگل خریداری شد، سایتی که تاماه مارچ 2008 اعلام شد بیش از 70 میلیون فایل ویدیویی در آن ذخیره شده است!

توجه به مصادیقی که بیان شد و با توجه به استفاده ابزاری دشمن از فضای مجازی برایهجوم به جهان اسلام ، به نظر می رسد می بایست به مفهوم جهاد (JIHAD) در اسلام نگاهینو انداخت و به راهکارهای عملیاتی جهاد ، واژه ای به نام جهاد مجازی (Virtual Jihad) اضافه نمود ، جهادی که ضرورت و کارایی آن خصوصا در حمله رژیم صهیونیستی بهلبنان و غزه آشکار شد.

گروه حماس و مسلمانان سراسر جهان توانستند در اینترنت،اقدام به جهاد مجازی در حمایت از مردم فلسطین نمایند.
هزاران سایت رژیمصهیونیستی و حامیان او ، توسط هکران مسلمان که از آنان با عنوان مجاهدان مجازی یادمی شود، مورد هجوم قرار گرفته و هک شدند.و بر روی این سایتها تصاویری از جنایت هایرژیم صهیونیستی در حمله به مردم بی گناه و جملاتی در حمایت از مردم غزه به نمایشگذاشته شد ،.از جمله این گروه ها ، گروه هکری آشیانه بود که توانست بسیاری ازسایتها از جمله سایت موساد را مورد حمله قرار دهند.


از سایتهایی که در این درجهاد سایبرنتیک توسط هکران مورد حمله قرار گرفت ، می توان به سایت روزنامه هایاسرائیلی معاریو، یدیعوت آحارنوت از پرتیراژترین روزنامه های صهیونیستی ، سایتاینترنتی بانک »دیسکونت» اسرائیل ، سایت رادیو رژیم صهیونیستی و سایت«ایهود باراک» وزیر جنگ رژیم اسراییل و... اشاره کرد.


قابل توجه است که حتی کمیته استفتاءاتالازهر عملیات تخریب و هک سایتهای اینترنتی اسرائیل و آمریکا را حلال و آن را نوعیجهاد برای خدمت به اسلام دانستند.

از دیگر اقدامات طراحی بمب گوگلی در حمایت ازغزه با حمایت وبلاگ نویسان بود.

از سوی دیگر وبلاگ نویسان با محور قرار دادنموضوع غزه ، اقدام به انتشار مطالبی در وبلاگ هایشان نمودند و سعی کردند تا جنایتهای رژیم صهیونیستی و مظلومیت مردم غزه را به گوش جهانیان برسانند .
خصوصاوبلاگستان فارسی در قالب گروههای وبلاگی و یا انفرادی در این زمینه اقدامات موثریانجام دادند.

عکس العمل بسیار سریع رژیم صهیونیستی می تواند بیانگر عمق تاثیرگذاری این اقدامات باشد. روزنامه «هاآرتص» در واکنش به فراخوان وبلاگستان فارسیدرباره تشکیل جبهه متحد وبلاگ نویسان ـ گردان عاشورایی وبلاگ نویسان ـ خبر تشکیلارتش مجازی رژیم صهیونیستی را اعلام کرد، هک کردن سایت های طرفدار مقاومت فلسطین ونیز انتشار اخبار و مطالب هم راستا با سیاست های تل آویو در اینترنت بخشی از وظایفارتش مجازی رژیم اسراییل است.

تجربه این جنگ ، ضرورت و اهمیت جهاد مجازی و نیزاتخاذ تدابیر لازم برای افزایش برد و تاثیر این نبرد را یاد آور می سازد ، به نظرمی رسد حضور سازمان یافته بسیجیان در این فضا می تواند بسیار تاثیر گذار باشد ،حضوری که در هفته بسیج امسال به صورت رسمی با طرح 10000 وبلاگ بسیجی کلید خورد ومطمئنا سازماندهی و مدیریت این نیروی عظیم می تواند در راستای حمایت از مظلومان ومستضعفان جهان و در مبارزه با امپریالیسم مجازی بسیار تاثیر گذار باشد.

 

نویسنده : مهندس مهدی حق وردی طاقانکی،بلاگر : مجاهد مجازی

 

منبع : هفته نامه صبح صادق ، دوشنبه 7بهمن 1387 * 29* سال نهم * شماره 386 *ص 8 ، صفحه گزارش تحلیلی

 

http://www.sobhesadegh.ir/1387/0386/p08.pdf

http://www.sobhesadegh.ir/1387/0386/M08.HTM

 

کلید واژه : نبرد فرقان ، بمب گوگلی ، حماس ، غزه ، فلسطین ، وبلاگ، عملیات سری مذاب ، عملیات سرب گداخته ، رژیم صهیونیستی ، ،جهاد مجازی  ، هک ، نیروی دفاعی اسرائیل  ، امپریالیسم مجازی ، هکر، سایبر ، بسیج ، یوتیوب ، جنگ اینترنتی ، جهاد اینترنتی  ، جهاد سایبری ، ،YOUTUBE   ، GAZA ،HACK  ، Virtual Jihad ، Operation Cast Lead

 

/ 0 نظر / 61 بازدید