راهنمای کامل بازی Silent Hill: Origins

سایلنت هیل حقیقت تاریکیست که پشت زندگی روزمره انسان ها مخفی شده. آیینه هایی که چهره خبیث دنیا را نمایان میسازد. آنهایی که گرفتار این کابوس وحشتناک میشوند، از آنها رهایی ندارند. و اینبار نوبت تراویس است تا شاهد پلیدی ها و جنایتهای تپه خاموش باشد. او یک راننده کامیون است که از بد روزگار یا دست تقدیر، در مسیر سفرش از سایلنت هیل عبور میکند و حوادث عجیبی برایش رخ میدهد. خانه ای که در آتش میسوزد و دختر بچه ای که قربانی این آتش سوزی است. او سعی میکند تا پرده از اسرار این ماجرا بردارد، اما هر چه بیشتر پیش میرود، بیشتر در اعماق این کابوس فرو میرود. گذشته دردناک تراویس، مانند سایه ای در تعقیب اوست و آلسا، دخترک مرموز داستان، او را وادار میکند تا با حقیقتی که از آن گریزان است روبرو شود. همانطور که از نام بازی پیداست ریشه ها سرچشمه وقایع سایلنت هیل را به تصویر میکشد. (نقل از دنیای بازی شماره 33 - نوشته هادی مهرجو)

 

 

 

 

«راهنمای بازی»

 

پس از دیدن دمو تراویس  را می بینید، با او به سمت روبرو حرکت کنید. پس از رسیدن به خانه در حال آتش سوزی به سمت داخل خانه حرکت کنید، پس از ورود مستقیم و سپس به سمت راست حرکت کنید، به بالای پله ها بروید. در روبروی بالای پله ها را باز کنید. حرکت کرده و بعد از دیدن صندلی به سمت چپ حرکت کنید، حرکت کرده و بعد از دیدن صندلی به سمت راست حرکت کنید. پس از عبور کردن از مسیر به سمت چپ حرکت کنید تا دمو را مشاهده کنید. مسیر را برگشته تا دمو را مشاهده کنید. حال مستقیم و سپس به سمت چپ حرکت کنید و بعد مستقیم و سمت راست. سپس مستقیم و سمت چپ. مستقیم و از در عبور کنید. حالا مستقیم و بعد از آن به سمت چپ حرکت کنید و به جلو بروید و بعد از ساختمان خارج شوید تا دمو را مشاهده کنید. پس از دیدن نقشه توسط تراویس شما با زدن کلید مثلث وارد نقشه شده و با علامت دایره شما از مکانی که باید به آنجا بروید مطلع می شوید. به Alchemilla Hospital بروید و وارد بیمارستان بشوید. نقشه را از روی نیمکت بردارید. مثلث های قرمز در نقشه برای Save کردن بازی است. پس از Save کردن بازی به طرف Elevator (آسانسور) در نقشه بروید تا دمو را مشاهده کنید. داخل آسانسور شده و به طبقه دوم بروید، پس از رسیدن به طبقه دوم به سمت در بروید و در را باز کنید، پس از دیدن دمو با چکشی که در کنار شماست موجود را هدف قرار دهید و از بین ببرید. سپس به اتاق 205 بروید. وارد اتاق شوید و به طرف آینه بروید سپس کلید ضربدر را بزنید سپس به طرف در برگردید تا دمو را مشاهده کنید و دوباره به طرف آینه برگشته و ضربدر را بزنید. از سمت چپ خود Plastic Lungs را بردارید و از روی تخت Scalpol (چاقوی جراحی) رو بردارید. از کنار در Health Drink رو بردارید و از اتاق خارج شوید. پس از خروج با موجودی رو به رو می شوید، پیشنهاد من به شما این است که خود را با آنها درگیر نکنید و فقط با استفاده از کلید مربع از کنار آنها عبور کنید ولی می توانید با استفاده از وسایلی که می گیرید با آنها مقابله کنید.

 

به اتاق 202 رفته و Golden Egg را بردارید و سپس به انتهای اتاق 204 رفته و قفل صندوق را باز کنید. (312319 از سمت چپ به راست) از داخل صندوق Plastic Heart را بردارید. از کنار صندوق Drip Stand (جالباسی) را بردارید. سپس به بیرون از اتاق بروید. (نکته : هرگاه وارد اتاق یا هر جای دیگر شدید که تصویر حالت کثیف و مثل فیلمهای کوئینتین تارانیتو شد بدونین که در نزدیکیتون کسی انتظار شما رو می کشد) (نکته: هرگاه دوربین از پشت سر تراویس نبود با زدن کلید L1 دوربین به پشت سر تراویس می رود)  به انتهای راهرو  و سمت راست بروید و در را باز کنید. به طبقه پایین بروید و در را باز کنید. به طرف دستشویی دخترانه رفته سپس دکمه Select را بزنید. سپس به Item رفته و Golden Egg راUse  کنید. سپس وارد شده و به انتهای دستشویی رفته و بعد سمت چپ و از داخل دستشویی Plastic Liver را بردارید. سپس به طرف آینه بروید و وارد آینه بشوید. از پشت سر خودDrink  Health را بردارید، به انتهای اتاق سمت چپ رفته و از روی دستشویی کلید Staff Lounge را بردارید. از اتاق بیرون رفته و وارد اتاق Staff Lounge شوید. (نکته : اتاق هایی که در این راهنما به آن اشاره می شود همه از داخل نقشه (مثلث) قابل دیدن است) پس از ورود به اتاق از سمت راست تراویس و از بالای کابینت کلید اتاق Exam را بردارید. از اتاق بیرون رفته  و به طرف اتاق Exam بروید و وارد اتاق شوید. به طرف دستشویی های داخل اتاق رفته و Plastic Intestine وPlastic Stomach را بردارید حال به طرف بدن پلاستیکی داخل اتاق بروید. اجزای پلاستیکی را به ترتیبی که گفته می شود طوری داخل بدن بگذارید که قرار گیرد.

 

ابتدا Heart را موازی با دستان در داخل بدن قرار دهید. (قلب)

سپس Lungs  را بر روی Heart  قرار دهید. (ریه ، شش)

حالا Intestine را در پایین بدن قرار دهید. (روده)

سپس Stomach را قرار دهید. (معده)

در پایان هم Liver را قرار دهید تا چشم ها را دریافت کنید. (جگر سیاه)

چشم ها را بردارید و به بیرون از اتاق بروید سپس به طرف دستشویی دخترانه بروید و وارد دستشویی شوید و بعد وارد آینه شوید. از اتاق بیرون رفته  و به سمت چپ راهرو در روبروی اتاق بروید ، بر روی در ورودی چشم ها را قرار داده و وارد اتاق شوید. وارد اتاق Exam و سپس وارد Doctor's Office شوید. موجود را از بین ببرید و از روی زمین Future Piece را بردارید. دمو را مشاهده کنید و پس از بلند شدن از روی نیمکت بازی را ذخیره کنید. سپس به سمت راهروی کنار دستشویی دخترانه حرکت و از بیمارستان خارج شوید. Butchers (قصابی) را از روی نقشه پیدا کرده و به آنجا بروید (پایین خیابان Cielo Ave). پس از ورود به طرف در انتهایی اتاق بروید و در را باز کنید و دوباره به انتهای راهرو بروید و از این محل خارج شوید، سپس به طرف Cedar Grove SANITARIUM (که در نقشه مشخص شده) بروید و وارد ساختمان شوید . پس از ورود مستقیم  و سمت راست بروید و به اولین دری که باز شد رفته و از سمت راست تراویس نقشه را بردارید. از در دیگر خارج شده و به Storage (انبار) اول بروید، آیتم های موجود را بردارید سپس از اتاق خارج شده و به انتهای راهرو سمت چپ رفته و در را باز کنید. حالا بازی را ذخیره کنید. به طبقه بالا بروید و سپس به انتهای راهرو سمت راست بروید و وارد Storage (انبار) شوید و آیتم های موجود را بردارید و از اتاق خارج شوید. به سمت اتاق TB Ward بروید و داخل اتاق شوید. به سمت دستگاهی که از همان نما معلوم می شود رفته نوشته را بردارید و سپس بر روی دستگاه ضربدر را بزنید. سپس دکمه ها را بدین شکل بزنید (551331 از سمت راست) Basement Key (زیرزمین) را بردارید. از اتاق خارج شده و به سمت علامت Down در داخل نقشه بروید (سمت راست نقشه). در را باز کنید و به پایین ترین طبقه بروید. در را باز کنید و به سمت راست حرکت کنید و سپس از طریق نقشه به راهروی مایل در نقشه بروید و به انتهای راه بروید. سپس در را باز کنید و به بالاترین طبقه بروید.

 

در را باز کنید و به سمت اتاق Female Hydro-Therapy (که در نقشه با رنگ قرمز مشخص شده بروید) در را باز کنید و دکمه سبز سمت چپ تراویس که به آن نگاه می کند (بین 2 وان) را بزنید تا کلید از داخل سوراخ وان به پایین برود. از اتاق خارج شده و به دومین اتاق از سمت راست بروید. داخل Female Treat شوید و وارد آینه شوید. سپس از اتاق خارج شده و به آخرین اتاق سمت راست رفته و Belongings Key را بردارید و به سمت اتاق  Belongingsدر وسط نقشه بروید، در را باز کنید و به سمت آینه رفته و داخل آینه شوید. به سمت در برگردید و از روی در شات گان را بردارید، در را باز کنید و از اتاق خارج شوید. مستقیم  و سپس سمت راست بروید و در را باز کنید و به طبقه پایین بروید، در را باز کنید و به سمت راست بروید، در سمت چپ را باز کرده و داخل آینه شوید. سپس از اتاق خارج شده و از طریق راهروی مایل به سمت راست رفته و به طبقه بالا بروید. در را باز کنید و به آخرین اتاق سمت راست بروید، در را باز کنید و به طرف دستشویی رفته و آنرا با استفاده از کلید ضربدر خالی کنید، حالا تمام مسیر را برگشته و به سمت اتاق طبقه پایین رفته و داخل آینه شوید، از اتاق خارج شده و به سمت East Pipe Room رفته و کلید را بردارید. سپس به انتهای راهرو رفته و به طبقه بالا بروید، در را باز کنید و به Patient Belongings بروید و داخل آینه شوید. سپس بیرون رفته و به طبقه بالا بروید، در را باز کنید و به اتاق Archive بروید و داخل آینه شوید. از اتاق بیرون رفته و به طرف پایین ترین طبقه از طرف سمت چپ نقشه بروید. در را باز کنید و به راه مایل سمت چپ در نقشه بروید. در را باز کنید و به طبقه بالا بروید. در را باز کنید و به اتاق Infirmary (درمانگاه) بروید. وارد اتاق شوید و به سمت عروسکها بروید و قرصها را بدین ترتیب به دهان آنها بگذارید. (زرد، قرمز، آبی، آبی، سبز از سمت راست به چپ) کلید اتاق Dr.Harris را بردارید و از اتاق خارج شوید. به طبقه پایین رفته و خود را از طریق راهروی مایل سمت راست به اتاق Storage (انبار) برسانید سپس به داخل آینه بروید. از اتاق خارج شده و از طریق پله های سمت چپ به طبقه بالا رفته و در را باز کنید.

 

سپس مستقیم جلو رفته و در را باز کنید. به اتاق Dr's Office رفته و از روی میز Jocasta Artifact را بردارید و از اتاق خارج شوید. به دستشویی دخترانه که در کنار گوش سمت راست نقشه وجود دارد رفته و داخل آینه شوید (علامت دستشویی). از دستشویی بیرون رفته و مستقیم به سمت Female Seclusion بروید. در را باز کنید و دمو را مشاهده کنید. در شماره 5 را باز کنید و موجود را از بین ببرید. با کمک اسلحه ها (مخصوصاً شات گان). پس از کشتن موجود Past Piece را بردارید. دمو را مشاهده کنید. به سمت چپ رفته و از روی میز داخل Lobby بلیت تأتر را بردارید و از بیمارستان خارج شوید. از صندوق عقب ماشین کلید Lumber Yard را بردارید. سپس به Butchers رفته و پس از آن Lumber Yard را از روی نقشه پیدا کرده و به آنجا بروید (نزدیک بیمارستان)، از آنجا خارج شده و به سمت Green Field Apartments بروید، به طرف پشت آپارتمان رفته و از پله ها بالا بروید و وارد ساختمان شوید. ساختمان را چک کرده و پس از برداشتن آیتم های مورد نیاز به داخل دستشویی رفته و از آنجا به پایین بروید. به بیرون از ساختمان رفته و به سمت Artaud Theater (تأتر) بروید. ابتدا به Box Office مجموعه رفته و بلیط تأتر را تحویل دهید تا در برای شما باز شود، سپس به داخل تأتر بروید. وارد شوید و از صندلی سمت چپ نقشه تأتر را بردارید. حال وارد Auditorium (تالار سخنرانی) مجموعه شوید. در را باز کرده و به سمت جلو بروید و دمو را مشاهده کنید. پس از پایان دمو مستقیم جلو رفته و بعد به سمت چپ و وارد اتاق Storage (انبار) شوید. سپس از در سمت راست خارج شوید.

 

بعد مستقیم جلو رفته و وارد اتاق Curtain Control شوید، حال سمت چپ بروید و از روی نقشه به اتاق Director's Office بروید و از داخل اتاق Suntotem را بردارید. اتاق را چک کرده و از آن خارج شوید. از روی نقشه به اتاق Men Dressing Room رفته و داخل آینه شوید. اتاق را ترک کنید و به اتاق Director's Office بروید. از روبرو خود کلید Balcony را بردارید. حال به اتاق Men Dressing Room برگشته و داخل آینه شوید، سپس به Curtain Control رفته و از آن خارج شوید و سپس به اتاق Storage بروید و از آن خارج شوید. حال به Lobby  برگشته و از پله های سمت چپ نقشه بالا بروید، سپس به  Balcony Corridor(راهروی هوایی) بروید، حال به اتاق Lighting Box رفته؛ لامپها را بردارید و از اتاق خارج شوید، سپس به سمت چپ بروید و از Balcony Corridor خارج شوید، حال به سمت راست رفته و از طریق پله ها به طبقه پایین بروید، Moon Totem را بردارید. به سمت اتاق Men Dressing Room رفته و وارد آینه شوید. حال همین مسیر را برگشته و به طبقه بالا بروید، در را باز کنید و آنقدر مستقیم بروید تا به دری برسید که در طرف راست و چپ آن محل قرار دادن Sun  و Moon Totem باشد، آنها را طوری قرار بدهید که Sun Totem در سمت راست و Moon Totem در سمت چپ در باشد، سپس در را باز کرده و به جلو بروید.

 

به انتهای راهرو بروید سپس سمت چپ و باز هم به انتهای راهرو بروید و بعد سمت راست، از انتهای راه Hunting Rifle را بردارید و به اتاق اول یعنی Costum Storage بروید و وارد آینه شوید. از اتاق خارج شده و به اتاق Orchestra Storage رفته و بازی را سیو کنید. حالا ب

/ 4 نظر / 206 بازدید
سعید

واقعا الی بود.دمت گرم.

maral

اون جايي كه براي ماشين لباس شويي گفتيد اشكال رو به ترتيب وارد كنيم اشكال تو سايت نيست لطفا اگه ممكنه اي شكل ها رو بزاريد من واقعا سر اين قسمت به مشكل خوردم لطفا كمكم كنيد

maral

واقعا ممنونم از كمكتون واز اينكه لطف كرديد و جوابمو داديد خدانگهدار

Nazanin

خیلی ممنون واقعا عالی بود....تونستم بازی رو تموم کنم ،این قسمت از مجموعه های سایلنت هیلم جالب بود اما فوق العده فلسفی....!