آموزش نظامیان آمریکا با بازی های رایانه ای

به گزارش وبلاگ مجاهد مجازی به نقل از خبرنگار دیپلماسی عمومی مشرق، ستاد آموزش و دکترین نیروی زمینی آمریکا برای آموزش حساسیت‌های فرهنگی به نیروهای آمریکایی،‌ به کمک محققان دانشگاه تگزاس دالاس اقدام به ساخت بازی ای با نام «آموزش فرهنگ اول شخص»  نموده است.

این بازی یک بازی سه‌بعدی است که حوادث آن در عراق و افغانستان روی می‌دهد و در آن شما نقش سرباز آمریکایی را دارید که سعی می‌کند با شهروندان عراقی و افغانی به تعامل بپردازد.
دانشگاه تگزاس سه سال بر روی این پروژه کار کرده و در ساخت آن از داده‌های فرهنگی تهیه‌شده توسط ارتش آمریکا استفاده کرده است. هدف این بازی ورود به یک روستا، شناخت ساختارهای اجتماعی و مسائل مرتبط با آن و سپس همکاری با مردم روستا به منظور اتمام موفقیت‌آمیز مأموریت‌های تعیین‌شده می‌باشد.
در این بازی اگر روستاییان از شما خوششان نیاید، در میان خودشان شروع به خبرپراکنی درباره شما می‌کنند. شخصیت‌های موجود در این بازی می‌توانند احساساتی چون خشم، ترس، شادی، و بی‌تفاوتی را از خود نشان دهند. اگر شما شخصی را به اشتباه مورد اذیت و آزار قرار دهید، بازی تمام می‌شود.
مسائل فرهنگی یکی از مهم‌ترین و مشکل‌ترین مقوله‌هایی است که دولت آمریکا سعی دارد آنها را از طریق ساخت بازی‌های رایانه‌ای به سربازان خود آموزش دهد تا نیروهای آمریکایی بتوانند در مواجه با فرهنگ‌های مختلف عکس‌العمل‌های مناسبی را از خود نشان داده و وجه آمریکا را حفظ نمایند.

http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=35797

/ 3 نظر / 8 بازدید
خونین

سلام وبسایت بسیار پربار وکاملی دارید لطفا به وبلاگ ماهم سر بزنید ونظر خود را بفرمایید منتظر پیشنهادات وانتقادات شما هستم من الله توفیق

خونین

اگر مایل باشین باهم تبادل لینک کنیم

حسین کمیلی

با سلام خدمت استاد گرامی؛ با اینکه بصورت اتفاقی با وبلاگ پرمحتوای شما آشنا شدم اما تعداد بسیار زیاد مطالب ارسالی ؛ با موضوع بازیهای رایانه ای من را شگفت زده کرد علی الخصوص که با تحلیلهای منطقی و عمیق نیز همراه میباشند.پاینده باشید