شبکه اینترنی «ایران صدا» افتتاح شد.

عزت‌الله ضرغامی در این مراسم گفت: تعریف من از افتتاح شبکه ایران صدا این است که در دنیای امروزه با توجه به قابلیت‌های جدید دررسانه ها مرز بین رسانه مکتوب، صدا و تصویر کاملا به هم ریخته و نگاه امروزبه رسانه ها نگاه جدیدی است که هویت جدیدی را خلق کرده و مردم با رسانه های مجازی سر و کار بیشتری دارند.

وی با بیان اینکه معاونت صدا با توجه به قابلیت هایش باید بتواند با قدرت و به صورت حرفه ای فعالیت خود را ادامه افزود: برای استفاده از رادیو اینترنتی روش های جدید کم هزینه و تسهیلات فوق العاده‌ای وجود دارد و کاربران درهرجای دنیا که باشند می‌توانند با کیفیت خوب از این سرویس استفاده کنند.

وی در ادامه گفت: در رادیو اینترنتی خبری از هزینه‌های گزاف و فرستنده‌ها و استفاده از ماهواره‌ها و پیچیدگی‌های حوزه فنی نیست و در آن واحد همه مردم در هر جای دنیا که باشند می توانند به راحتی از برنامه های ایران صدا استفاده کنند.

وی تصریح کرد: رسالت رادیو علاوه بر سرگرمی، اضافه کردن دانش مخاطب نیز است. به همین دلیل شبکه ایران صدا علاوه بر این که اوقات فراغت مخاطبان را پر می کند، برای افزایش دانش آن ها هم تلاش خواهد کرد.همچنین به دلیل اهمیت در صرفه جویی و جلوگیری از هزینه های اضافی، نامزدها و کاندیداهای مجلس برای معرفی خود می توانند برای تبلیغات از شبکه ایران صدا استفاده کنند.

در این مراسم همچنین حمیدرضا صحراگرد مدیر رادیو اینترنتی «ایران صدا» گفت: این شبکه از اواسط شهریورماه به صورت رسمی کار خود را با 24 ساعت برنامه در روز آغاز کرد بدون اینکه هزینه‌ای به هزینه‌های سازمان صدا و سیما اضافه کند.

وی افزود:هدف از راه اندازی
شبکه ایران صدا این بود که با یک سرور و با استفاده از آرشیو غنی رادیو و درگیرکردن تهیه‌کنندگان رادیو شبکه‌های متعددی را در دل شبکه ایران صدا راه اندازی کنیم.

وی تصریح کرد: پخش برنامه‌های گفت و گو محور، موسیقی،نمایش و سخنرانی از جمله برنامه های شبکه ایران صدا به شمار می رود و تمامی تلاش ما بر این است که تا چهارم اردیبهشت ماه سالجاری به مناسبت سالگرد تأسیس رادیو، برگزیده‌هایی از برنامه‌های شبکه‌های مختلف رادیو را در دل ایران صدا برای مخاطب پخش کنیم.

وی تصریح کرد: در
شبکه ایران صدا هفت سرویس همچون سرویس اجتماعی، فرهنگی، دانش، قرآن، موسیقی و ... راه اندازی شده و سرویس اجتماعی با 60 برنامه بازتولید، سرویس فرهنگی با 60 قطعه، سرویس دانش با 57 قطعه، سرویس قرآن با 50 قطعه کار خود را ادامه می دهد.

صحراگرد افزود: ما همچنین طرحی را پیشنهاد کرده‌ایم مبنی بر این که رادیویی بدون هزینه های اضافی رادیویی برای فصل ها و مناسبت های مختلف با عنوان «رادیو پالتو» روی شبکه قرار بگیرد.

وی در پایان گفت: شبکه ایران صدا با شعار اندیشه ایرانی، چشم انداز جهانی به نشانی
www.iranseda.ir روی شبکه اینترنت قرار می گیرد.

در ادامه این مراسم، رئیس سازمان صدا و سیما از بخش های مختلف رادیو
«ایران صدا» دیدن کرد و از نزدیک با نحوه کار این رادیو آشنا شد

/ 0 نظر / 63 بازدید