بازی رایانه‌ای فیلم 300

به گزارش خبرنگار فضای مجازی خبرگزاری فارس نویسنده وبلاگ "بازی و رایانه" مطلبی را با عنوان "بازی رایانه‌ای فیلم 300 یکی دیگر از شیطنت‌های آمریکا" در یکی از پست‌های وبلاگ خود منتشر کرده است.

برپایه این گزارش در این پست وبلاگ می‌خوانیم:

 

زاک اشنایدر کارگردان فیلم ضد ایرانی 300 که بر اساس یک کتاب کمیک استریپ نوشته فرانک میلر در سال 2006 ساخته شده بود این بار با عقد قرارداد جنجالی دیگری با یک کمپانی آمریکائی قدم در راه ساخت بازی کامپیوتری این فیلم گذاشته است.


این فیلم موهن که در آن تصویری دروغین و خشن از فرهنگ ایرانی به نمایش گذاشته شده بود به جنگ لشکریان ایران با 300 سرباز اسپارتی می‌پرداخت و پخش آن در سال گذشته موج شدیدی از اعتراضات ایرانیان جهان نسبت به هجمه و دروغ پردازی تولیدکنندگان آن را به همراه داشت و همزمان ایرانیان مقیم مالزی نیز با اقدامی هماهنگ در تمام سطوح در کوآلالامپور از نمایش سراسری این فیلم در شبکه‌های تلویزیونی مالزی جلوگیری کردند.

فیلم 300 با حضور بازیگرانی همچون "جرارد باتلر" ، "دومینیک وست" و "دیوید ونهام" در سال 2006 آماده نمایش شد و اکنون کمپانی برادران وارنر مالک تعدادی از استودیوهای بزرگ هالیودی در تلاشی منحوس تصمیم به ساخت ادامه‌ای بر فیلم جعلی 300 دارد.

همزمان با این پروژه شرکت بزرگ"براش اینترتینمنت" که یک کمپانی معروف آمریکائی است در حال ساختن بازی رایانه‌ای جدیدی برگرفته از این فیلم است.

پیشتر نیز سایت سینمائی ورایتی گزارش کرده بود که «زاک اسنایدر»، کارگردان فیلم «300» نیز به تازگی قرارداد ساخت سه بازی کامپیوتری غیراقتباسی (اوریجینال) را با کمپانی مشهور «الکترونیک آرتز» امضا کرده است.


بنا بر این گزارش، این قرارداد نیز شبیه به قراردادی است که الکترونیک آرتز در سال 2005 برای ساخت بازی کامپیوتری «بوم باکس» با «استیون اسپیلبرگ» بست.

بر اساس برنامه‌ریزی قبلی قرار است این بازی کامپیوتری همزمان با آغاز تعطیلات سال جدید میلادی در بازارهای سرار جهان توزیع شود و علیرغم اینکه کمپانی سازنده هیچ نماینده‌ی رسمی در مالزی ندارد نماینده این شرکت در سنگاپور ارسال و توزیع آن را در مالزی بر عهده خواهد داشت.


سازندگان و دست اندرکاران این مجموعه ی دروغین تلاش می کنند تا با عرضه بازی این فیلم ، هم بر گستره ی پخش و هم تثبیت آن در ذهن استفاده کنندگان که غالباً کودکان و نوجوانان هستند بیفزایند.

 

منبع : خبرگزاری فارس ، بخش فضای مجازی ، 87/10/09

 

لینک مطلب :   http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8709260438

 

/ 0 نظر / 17 بازدید