در یک بازی سیاسی وارد ماشین سیاست شوید!

در ضمن می‌توانید اگر هیچ از نامزدها را قابل ندانستید، آستین را بالا بزنید و خودتان یک نامزد بسازید. شما می‌توانید همه خصوصیات مهم این نامزد را به دقت مشخص کنید، خصوصیاتی مثل دیدگاهش در مورد جنگ عراق، معافیت‌های مالیاتی یا مذهبی بودن یا نبودنش را!

 از لحاظ بصری کاراکترها شاید عامدانه به صورت کارتونی و با سرهای حبابی طراحی شده‌اند، شاید به خاطر اینکه در میانه بازی فراموش نکنید، که در حال بازی هستید! آخر همه چیز در این بازی آنقدر به دقت و بر اساس آمارهای معتبر طراحی شده که ممکن است کاربر را به اشتباه بیندازند.

شرکتی که بازی Political Machine را ساخته است، Stardock نام دارد و قبلا بازی‌های راهبردی‌ای مثل Galactic Civilizations یا Sins of a Solar Empire را روانه بازار کرده بود.

در این بازی جالب، کاربر باید نخست یک ستاد انتخاباتی برای خود دست و بعد به دنبال منابع انسانی و مالی بگردد، در مصاحبه‌های تلویزیونی شرکت کند، نظرات و راهکارهایش را ارائه کند، آرای گروه‌های مهم و روزنامه‌نگاران را به سوی خود جلب کند تا سرانجام بتواند تعداد کافی رأی از مجموع 270 رأی الکتورال را برای ورود به کاخ سفید، به دست آورد.

بازی، کاربر را مثل یک سیاست‌مدار با چالش‌هایی مواجه می‌کند و او را وادار می‌کند انتخاب‌های دشواری بکند، مثلا او مجبور می‌شود در مورد وضعیت مهاجرت به نیویورک سیاست‌هایی اتخاذ کند که بیشتر منطبق با تمایلات مردم باشد تا تفکرات و نظرات شخصی.

استارداک برای ساخت این بازی از اطلاعات آماری و نظرسنجی‌ها استفاده کرده است تا بتواند مدل انتخاباتی در سراسر خاک ایالات متحده را شبیه‌سازی کند. برای مثال به این اسکرین شات دقت کنید و ببنید چقدر به دقت فاکتورهای مؤثر در رأی مردم را تعیین و برآورد کرده است، فاکتورهایی مثل نظرات نامزد در مورد اتمام جنگ عراق، وضعیت بهداشت، کنترل اسلحه، جنگ علیه ترور، مالیات، افتصاد، محیط زیست و سوخت و ...

علاوه بر شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا، کاربر بازی می‌تواند یک سفر زمانی به گذشته و سال 1860 کند و انتخابات در قرن نوزدهم و قبل از جنگ‌های داخلی آمریکا را هم تجربه کند.

جالب است بدانید که شرکت استارداک قبل از انتخابات سال 2004 که در آن جورج بوش و جان کری رقابت تنگاتنگی داشتند، نسخه دیگری از همین بازی را روانه بازار کرده بود. نسخه قبلی بازی پیشبین کرده بود که رقابت در اوهایو، تعیین‌کننده خواهد بود، چیزی که عملا درست از آب در آمد. نسخه کنونی بازی هم رقابت در کارولینای شمالی را تعیین‌کننده برآورد می‌کند.

سایت بازی : http://www.politicalmachine.com

تصاویر بازی : http://www.politicalmachine.com/game/downloads


منبع : وبلاگ یک پزشک
لینک مطلب:
http://www.1pezeshk.com/archives/2008/06/post_859.html

/ 0 نظر / 18 بازدید