عامل تیراندازی به بیست انسان بی گناه گیمر بوده است.

حتما تا به حال در اخبار متوجه حادثه ای که در شهر Tucson واقع در ایالت آریزونای آمریکا به وقوع پیوسته است شده اید . طی این حادثه جوانی 22 ساله که Jared Loughner نام دارد ، 20 نفر از جمله نماینده ی مجلس آمریکا ، Gabrielle Rifford را هدف گلوله ی خود قرار داد . طی این حادثه ی غم انگیز 6 نفر کشته و 14 نفر زخمی شدند . هنوز انگیزه ی این فرد از انجام این عمل مشخص نشده است اما نکته ای که باعث می شود این خبر به یک سایت بازی ربط پیدا کند ، صحبت های دوستان قاتل در مورد وی است !

Chris Walker یکی از دوستان صمیمی Jared در مورد او می گوید :
" Jared پسر خوبی بود ، اون همیشه برای خوردن نهار به خانه می رفت و کالج را ترک می کرد . کل فعالیت های او به دو چیز خلاصه می شد ، اولی گوش دادن به موسیقی هوی متال و راک کلاسیک و دیگری بازی های رایانه ای . او یک گیمر حرفه ای و بزرگ بود ! "

اما به نظر می رسد گیمر بودن تنها دلیل انجام این جنایت توسط وی نبود است . رفتار های عجیب Jared در سر کلاس های درس کالج زبان زد تمام دوستانش است . Angel Amado یکی از اعضای کالج ـه محل تدریس Jared می گوید :
" او همیشه لبخند غرور آمیزی بر لب داشت و همیشه و به تمام موضوعات پورخند می زد . همیشه به استاد ها می گفت که ما نیازی به کوییز و آزمون های کلاسی نداریم وز از استاد ها سوال می کرد که از کجا باید بفهمم که شما قصد شست و شو دادن مغز من را ندارید ؟! "


آیا این رفتار های عجیب از اثرات بازی های کامیپیوتری است ؟ پس بهتر است صحبت های سایر هم کلاسی های Jared را خوانده و سپس به خود رجوع کنید !

طبق گفته ی دوستان Jared او در طی یک کلاس 90 دقیقه ای شش یا هفت بار از استاد سوال های گیج کننده می پرسید ، همیشه در مورد مسائل خرافی و زندگی پس از مرگ تحقیق می کرد . رفتار گستاخانه ی او در کلاس به نحوی بود که سایر دانش آموزان را مجبور می کرد برای دفاع از استاد خود به Jared پیشنهاد دهند که ساکت شود و دست از این رفتار خود بردارد . در طول یک ترم کالج تمام مدت یک جین آبی رنگ و T Shirt سفید به تن داشت . رفتار های بسیار ناگهانی از خود نشان می داد به طوری که هر هفته با یک حرکت غیر منتظره ( مثل تراشیدن مو های خود ) همکلاسی هایش را غافلگیر می کرد .

پیش از این نیز شاهد بروز خشونت های خیابانی بر اثر تاثیرات بازی های رایانه ای بوده ایم اما در حال حاضر نمی توان به طور دقیق تاثیرات بازی های رایانه ای بر روی این رفتار Jared را تایید کرد . پس از دستگیری Jared وی اعلام کرده بود که دلیل انجام این عمل خود را نمی داند و در شوک بوده است . سناریویی که به شدت شبیه عنوان نسل قبل دیوید کیج ، فارنهایت است !

دادگاه Jared امروز برگزار می شود . دادگاهی که خانواده ی قربانیان حادثه برای آن لحظه شماری می کنند ، قربانیانی که در بین آن ها یک دختر بچه ی 9 ساله نیز به چشم می خورد .

لینک خبر:

/ 1 نظر / 18 بازدید
احمد

به نظر من هیچ ربطی به بازی کامپیوتری نداره....این فرد در درونش این خشونت رو داشته و چه گیمر میشد یا نمیشد دست به چنین عملی میزد.... من خودم 15 ساله که گیمرم....در واقع از 5 سالگی شروع کردم...البته اون موقع آتاری بود. ولی الن در عمل به هیچ وجه آدم خشنی نیتم و حتی اگر یه پشه هم بکشم خدا شاهده عذاب وجدان میگیرم....در حالی که توی بازی حتی سر آدم هم به راحتی میبرم...پس این 2 دنیای واقعی و مجازی هیچ ربطی به هم ندارن... من یه عالمه گیمر هم میشناسم....ولی هیچ کدوم خشن نیستن و غیرعادی هم نیستن. ما هم بهتر نیست به جای اینکه هی بخوایم بازی های به قول خودتون غربی رو مورد حمله انتقادیه بی منطق قرار بدیم خودمون تو این صنعت بزرگ و پربهره سرمایه گذاری کنیم تا بتونیم با ساختن بازی هایی در حد بازی های غربی با اونا رقابت سالمی رقم بزنیم. این که همش بخوایم با دلایل پوچ و خاله زنک بازی این ناتوانی خودمون رو پوشش بدیم واقعا مضحکه...مضحک...! [قهر]