جشنواره آخرین منجی

همزمان با فرا رسیدن سال 1387 و نامگذاری این سال با عنوان سال نوآوری و شکوفایی توسط رهبر معظم انقلاب، دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی آخرین منجی بر آن شد تا با اعلام فراخوان ارسال جشنواره بین المللی آخرین منجی در رشته های پایان نامه، مقاله، شعر، قطعات ادبی، داستان کوتاه، وبلاگ و وب سایت، نرم افزارهای چند رسانه ای، نرم افزارهای تلفن همراه، بازی های رایانه ای، نماهنگ، فیلم کوتاه، و ایده ها و طرح های نوین در حوزه مهدویت از 27 فروردین ماه مقارن با سالروز ولادت امام حسن عسگری (ع)  لغایت 26 تیرماه مصادف با ولادت مولی الموحدین حضرت علی (ع) ، در جهت اقدامی نو برای حمایت از کارآفرینان فرهنگی در حوزه مهدویت، و شناسایی نخبگان حوزه، دانشگاه و هنرمندان عرصه مهدویت گام بردارد.

جشنواره مذکور، دارای خصوصیات ویژه ای چون معرفی کلیه آثار برتر از شبکه های مختلف تلویزیونی و رادیویی، جلب حمایت دستگاه های فرهنگی کشور خصوصا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان ملی جوانان، و بسیج دانشجویی نسبت به این آثار، و برگزاری نمایشگاهی از آثار برگزیده با مشارکت شهرداری تهران است.

آنچه پیش رو دارید، گذری است بر شیوه ثبت نام، و توصیف اهداف، موضوعات، و مزایای شرکت در بخش های مختلف جشنواره.

· علمی

این بخش شامل پایان نامه، مقاله و رساله دکتری است. علاقه مندان می توانند آثار علمی و پژوهشی خود با موضوعات منجی در ادیان، مهدویت و انتظار، جوان و فرهنگ انتظار، تصویر جامعه مهدوی، نقش انقلاب اسلامی در ترویج تفکر مهدویت و کلیه موضوعاتی که به نحوی با موضوع مهدویت در ارتباط باشند حداکثر تا 26 تیرماه از طریق نشانی الکترونیک http://www.LSF.ir/send-t.phpو یا نشانی پستی تهران، خیابان حضرت ولی عصر(عج)، خیابان جام جم، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، ساختمان B2 همایش ها، دبیرخانه دایمی جشنواره بین المللی آخرین منجی ارسال نمایند.

همچنین پایان نامه ها و رساله های دکتری که از سوی هیات داوران به عنوان آثار برگزیده انتخاب شوند، علاوه بر دریافت جوایز مشمول تسهیلات ویژه وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری و بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران خواهند شد.

از آنجا که متولی اجرایی این بخش ، بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ بوده، علاقه مندان به دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با مرکز مطالعات علوم انسانی بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران از طریق شماره 66481319 تماس حاصل نمایند

· ادبی

بخش ادبی فراخوانارسال آثار شامل شعر، قطعات ادبی، داستان کوتاه است. متقاضیان شرکت در این بخش می توانند اشعا ر، قطعات ادبی و داستان های کوتاه خود را حاوی مفاهیم مرتبط با منجی، انتظار و مهدویت نهایتا تا 26 تیر از طریق نشانی الکترونیک http://www.LSF.ir/send-t.php و یا نشانی پستی تهران، خیابان حضرت ولی عصر(عج)، خیابان جام جم، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، ساختمان B2 همایش ها، دبیرخانه دایمی جشنواره بین المللی آخرین منجی ارسال نمایند.

لازم به ذکر است که آثار برگزیده بخش ادبی جشنواره، علاوه بر دریافت جایزه، تندیس و لوح تقدیر مشمول تسهیلات ویژه ای چون چاپ آثار با ذکر نام مولف در روزنامه جام جم خواهند شد.

متولی اجرای بخش ادبی جشنواره روزنامه جام جم بوده و لذا علاقه مندان به دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با سرویس فرهنگی روزنامه جام جم از طریق شماره 22222315 تماس حاصل نمایند.

·         رسانه های دیجیتال

این بخش شامل فراخوان ارسال آثار در حوزه های وبلاگ و وب سایت، نرم افزارهای چند رسانه ای، نرم افزارهای تلفن همراه، و بازی های رایانه ای با موضوع منجی، آخرالزمان، مهدویت، انتظار و ... می باشد. در بخش وبلاگ و وب سایت، شرکت عموم وبلاگ ها و وب سایت ها در جشنواره آزاده بوده، و ثبت نام تنها به صورت اینترنتی از طریق مراجعه به نشانی http://www.lsf.ir/A-site.php انجام می پذیرد.

در سایر حوزه های بخش رسانه های دیجیتال جشنواره، لازم است که شرکت کنندگان آثار خود را  به همراه فرم پر شده فراخوان ارسال آثار موجود در بخش ارسال آثار سایت جشنواره به نشانی WWW.LSF.IR، به آدرس پستی تهران، خیابان حضرت ولی عصر (عج) ، خیابان جام جم، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، ساختمان B2 همایش ها، دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی آخرین منجی ارسال نمایند.

متولی اجرای بخش رسانه های دیجیتال جشنواره، مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده، و علاه بر اهدای جوایز ارزنده به برگزیدگان از طریق راهکارهایی چون خرید حمایتی و ... از برترین آثار این بخش تقدیر خواهد نمود.

همچنین با توجه به ضرورت طراحی و ساخت محصولات جدید و موثر در حوزه رسانه های دیجیتال، مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پذیرای طرح های اجرایی به جهت ساخت نرم افزارهای چند رسانه ای، و بازی های رایانه ای با موضوع مهدویت بوده ، و از برترین طرح ها در قالب تامین بخشی از هزینه ساخت آنها حمایت خواهد کرد.

علاقه مندان جهت اطلاعات بیشتر می توانند از طریق شماره های  33966068 و 33908282با مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تماس حاصل نمایند.

·         فیلم کوتاه

بخش فیلم کوتاه جشنواره شامل دو بخش فیلم های کوتاه مستند، داستانی، پویانمایی و فیلم نامه نویسی با موضوعات منجی در ادیان، مهدویت و انتظار، جوان و فرهنگ انتظار، تصویر جامعه مهدوی، نقش انقلاب اسلامی در ترویج تفکر مهدویت و کلیه موضوعاتی که به نحوی با موضوع مهدویت در ارتباط باشند بوده، که در بخش فیلم نامه نویسی آثار برتر علاوه بر دریافت جایزه از تسهیلات ویژه ای به جهت ساخت فیلم نامه خود نیز برخوردار خواهند شد. همچنین فیلم های کوتاه برگزیده از شبکه های سراسری رسانه ملی پخش خواهند شد.

علاقه مندان به شرکت در جشنواره می توانند آثار خود را  به همراه فرم پر شده فراخوان ارسال آثار موجود در بخش ارسال آثار سایت جشنواره به نشانی WWW.LSF.IR ، به آدرس پستی تهران، خیابان حضرت ولی عصر (عج) ، خیابان جام جم، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، ساختمان B2 همایش ها، دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی آخرین منجی ارسال نمایند. در بخش فیلم نامه نویسی ارسال اثر به همراه شناسنامه اثر کفایت می کند.

متولی اصلی بخش فیلم کوتاه جشنواره، مرکز بسیج سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است و لذا علاقه مندان به اطلاعات بیشتر می توانند از طریق شماره 22168822 با این مرکز تماس حاصل نمایند.

·         نماهنگ

بخش نماهنگ جشنواره شامل سه بخش باکلام، بدون کلام و ویژه بوده، که در بخش ویژه از آثاری که با استفاده از اشعار سروده شده توسط بیانگذار انقلاب اسلامی ایران؛ امام خمینی (ره) ساخته شده باشند، تقدیر به عمل خواهد آمد.

علاقه مندان به شرکت در جشنواره می توانند آثار خود را  به همراه فرم پر شده فراخوان ارسال آثار موجود در بخش ارسال آثار سایت جشنواره به نشانی WWW.LSF.IR ، به آدرس پستی تهران، خیابان حضرت ولی عصر (عج) ، خیابان جام جم، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، ساختمان B2 همایش ها، دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی آخرین منجی ارسال نمایند.

از آنجا که متولی اصلی بخش نماهنگ جشنواره حوزه هنری استان تهران است، علاقه مندان به اطلاعات بیشتر می توانند با دفتر توسعه مشارکت های فرهنگی حوزه هنری استان تهران از طریق شماره -2088504616 تماس حاصل نمایند.

· طرح های نوین

بخش ایده ها و طرح های نوین در حوزه مهدویت شامل دو بخش طرح های اجرا شده و طرح های اجرا نشده می باشد که در بخش طرح های اجرا نشده آثار برتر علاوه بر دریافت جوایز از تسهیلات ویژه ای به جهت اجرای طرح پیشنهادی برخوردار خواهند شد.

متقضایان شرکت در جشنواره می توانند ایده ها و طرح های خود را در موضوعات مختلف فرهنگی، علمی، سیاسی، اجتماعی، ورزشی و ... با موضوع مهدویت از طریق بخش ارسال آثار سایت جشنواره به صورت کامل ارسال کرده، و یا به همراه فرم پر شده فراخوان ارسال آثار موجود در سایت WWW.LSF.IR ، به آدرس پستی تهران، خیابان حضرت ولی عصر (عج) ، خیابان جام جم، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، ساختمان B2 همایش ها، دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی آخرین منجی ارسال نمایند.

از آنجا که متولی اصلی این بخش ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، علاقه مندان به اطلاعات بیشتر می توانند از طریق شماره 88536020 با این ستاد تماس حاصل نمایند.

/ 0 نظر / 5 بازدید