برترین بازی سال 2010 از نظر کاربران بازی نما انتخاب شد

در نظرسنجی بازی نما 11 بازی در بین گزینه ها دیده می شد . بازی هایی که تعدادی از آن ها جزو محبوب ترین سری های کشورمان به حساب می آمدند . اما رتبه ی نخست این نظرسنجی کاملا غیر قابل پیش بینی بود . با هم نتایج به دست آمده رو مشاهده می کنیم :


11
Civilization V
0.42 % از کل آرا

 

10

Bayonetta
0.50 % از کل آرا

StarCraft II : Wings of Liberty
2.23 % از کل آرا

Mass Effect 2
2.35 % از کل آرا

Heavy Rain
5.92 % از کل آرا

Alan Wake
7.42 % درصد از کل آرا

5

Call of Duty Black OPS
7.46 % از کل آرا

Red Dead Redemption
10.85 % از کل آرا


Assassin's Creed : Brotherhood
11.96 % از کل آرا


God of War 3
24.00 % از کل آرا


And The Winner is

 

Halo Reach
24.92 % از کل آرا


همانطور که مشاهده کردید این عنوان Halo Reach بود که در کمال ناباوری توانست عنوان برترین بازی سال 2010 از نظر کاربران سایت بازی نما را از آن خود کند . سری هیلو که تا پیش از عرضه ی ریچ به عنوان یکی از ناشناخته ترین عناوین انحصاری در بین ایرانیان شناخته می شد ، پس از عرضه ی ریچ و تغییراتی که در آن به نسبت بازی های گذشته اعمال شد محبوبیت قابل قبولی در بین ایرانیان پیدا کرد که این نظرسنجی نیز گواه همین موضوع است .

نکته ی دیگر سلیقه ی نسبتا متفاوت ایرانیان به نسبت دیگر کشور هاست . برای مثال عنوان Mass Effect 2 که از دید بسیاری از سایت ها به عنوان بهترین بازی سال 2010 شناخته شد در این نظرسنجی تنها 2.35 درصد از آرا را به دست آورد .

از نخستین دقایق شروع نظرسنجی دو عنوان Reach و GOW 3 خود را از سایر رقیبان جدا کردند تا مشخص شود که بیشترین شانس را برای کسب مقام نخست دارند . رقابت نفس گیر این دو عنوان بر روی تعداد رای سایر عناوین نیز تاثیر گذاشت به طوری که عنوان مالتی پلتفرم Red Dead Redemption که در زمان عرضه سر و صدای زیادی در کشورمان به پا کرد نتوانست مقامی بهتر از چهارم به خود اختصاص دهد . همچنین Brotherhood نیز توانست نسبت به سایر رده بندی های مشابه در سایت های دیگر رتبه ی بهتری را به خود اختصاص دهد .

در کل به نظر می رسد سلیقه ی مخاطبین سایت ها بر اساس مطالبی که در آن یافت می شود شکل می گیرد ، برترین بازی سال شدن Reach در این نظرسنجی نیز مصداق بارز این موضوع است . هر چند Reach رقابت بسیار سختی با GOW3 داشت و درست مانند نظرسنجی قبل که MW2 به عنوان برترین COD تاریخ شناخته شد ، اینبار نیز شاهد رقابت هیجان انگیز و پایاپایی بودیم .

با تشکر از همه ی 2600 نفری که در این نظرسنجی شرکت کردند .


لینک خبر:

/ 0 نظر / 14 بازدید