آنتی ویروس NOD32

ویروس های کامپیوتری یک از خطرات جدی برای رایانه های و کاربران آن محسوب می شود و گاه خسارت های جبران ناپذیری را وارد می کند مانند از بین بردن فایل ها و اسناد مهمی که بر روی کامپیوتر ذخیره شده اند.

تعداد زیادی آنتی ویروس در بازار وجود دارد که همگی ادعا بهترین دارند ، اما صرف ویروس یابی به تنهایی نمی تواند دلیلی کافی برای یک آنتی ویروس برتر باشد.

برخی از این ویروس یابها پس از نصب مشکلاتی را برای کاربران ایجاد می کند ، از جمله این مشکلات پایین آمدن بسیار زیاد سرعت کامپیوتر و یا بخش تنظیمات سخت و یا پیام های مکرر گاه برخی از کاربران را از نصب آنتی ویروس منصرف می کند.

 

NOD32  یک آنتی ویروس از شرکت  ESET () است. آنتی ویروسی بسیار قوی و در عین حال سریع که توانایی شناسایی انواع و اقسام ویروس ها ، برنامه های جاسوسی ، کرم های اینترنتی و ... دارد.

 

قسمتهای  اصلی NOD32 Antivirus


 Antivirus MONitor

اینبخش که به اصطاح (AMON) نامیده می شود برای جستجوی خودکار و همیشگی File ها برایپیدا کردن ویروس قبل از دسترسی کاربران به آنها می باشد.


 NOD32

این بخشبرای جستجوی دستی File ها یا Drive های مختلف می باشد.


 Internet MONitor 

این بخش که به اصطلاح (IMON) نامیده می شود برای جستجو و از بین بردن File هایآلوده قبل از رسیدن به سیستم کاربر در شبکه اینترنت می باشد.


 Email MONitor

این بخش که به اصطلاح (EMON) نامیده می شود برای جستجوی Email های دریافتی وفرستاده شده به وسیله برنامه های Microsoft Outlook و Microsoft Exchange می باشد. Document MONitor

 این بخش که به اصطلاح (DMON) نامیده می شود برایجستجوی اسناد متنی و File های Microsoft Office می باشد.

 

 

لازم به ذکر است که نسخه های متعددی از این نرم افزار در بازار موجود است

اما یکی از مزایای این آنتی ویروس  اینست که شما می توانید فایل به روز شده ( آپدیت شده) را کپی کرده و اگر جای دیگر خواستید این نرم افزار را نصب کنید بدون نیاز به وصل شدن به اینترنت نسخه نصب شده را به روز کنید.

کافی است پس از آپدیت شدن آنتی ویروس به محل نصب نرم افزار بروید.

C:\Program Files\ESET\

و پوشه آپدیت فایل updfiles را کپی کرده و همراه خود داشته و روی سیستم جدیدی که این آنتی ویروس را نصب کردید این پوشه را در شاخه ای که نصب کردید منتقل کنید.

 

یا به عبارت دیگر محتویات آنتی ویروس پس از آپدیت را که مثلا در  شاخه

C:\Program Files\ESET\updfiles

موجود است را کپی و درون سیستم دیگری که می خواهید بدون اتصال به اینترنت به روز شود در درون پوشه updfiles قرار دهید.

 

 

کلید واژه : نرم افزار . کامپیوتر . رایانه . آنتی ویروس .

/ 0 نظر / 43 بازدید