روز نوشت : سفرنامه قمصر

شرکت در همایش مدیران کانون های فرهنگی کاشان بهانه ای شد تا بعد از چند سال به کاشان شهر دار المومنین ، گل و گلاب، شهر تاریخی با شاهکارهای معماری سری بزنم.و برای اولین بار  شهر قمصر را ببینم.

          * شب جمعه با همراهی دوستانی چون آقای دکتر شریف از مسئولین اتحادیه و نیز مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان شهر کاشان و دوست عزیز و شوخ طبع و شیرین زبان طلبه ،آقای سهراب زاده و دوستان دیگر  از کاشان به سمت قمصر حرکت کردیم.

با این که فاصله کاشان تا قمصر زیاد نیست اما اختلاف دما کاملا محسوس است و قمصر واقعا در این فصل هوای لطیفی دارد بخصوص صبح زود که وقتی بیدار می شی بوی عطر و گلاب تو شهر به خاطر باغهای گل و کارگاه های گلاب گیری می پیچه واقعا حس غیر قابل توصیفی به انسان دست می ده.

حاج آقا راستگو در همایش قمصر کاشان خرداد 87

          * از اتفاقات جالبی که برام افتاد دیدن حاج آقا راستگو بود.اگر مثل من به قول معروف نسل سومی باشید برنامه های حاج آقا راستگو را بیاد می یارید که زمانی تو بورس بود و در میان سایر برنامه ها  دارای جذابیت منحصر به فرد بود.
اما هنوز هم که هنوزه برنامه های حاج آقا راستگو می تونه قابل استفاده باشه برای کودکان به خاطر جذابیت و محتوا و برای بزرگان شاخصی برای نحوه تعامل با کودکان و فن سخنوری افرادی که با این قشر سر و کار دارند.
حجت‌الاسلام محمدحسن راستگو با این حال که سنی از او گذشته ولی با این حال هنوز هم سر حال  و پر جنب و جوش و شیرسن سخن است. سخنرانی که با نحوه و شیوه بیان خود مخاطب هیچگاه احساس خستگی نمی کند.

نکته جالب اینکه حاج آقا راستگو با مقولات نوینی چون  کامپیوتر ، اینترنت و حتی بازی های رایانه ای آشنایی داشتند.
البته ایشان تو این جلسه به غیر از مسائل تربیتی به مسائل دیگری اشاره کردند که اگه مقدمه اش برام فراهم شد حتما تو پست های بعدی در باره اون می نویسم.!؟

          * یکی دیگر از برنامه ها که در همین روز در شهر قمصر قراره برگزار بشه و متاسفانه نشد تو اون برنامه شرکت کنم. کنگره بهشت محمدی بود.
در این کنگره گل کاران قمصر با اهدا گل ، گلاب جهت شستشو خانه خدا را تهیه کردند.
در این همایش با استفاده از  160 کیلوگرم گل محمدی 80 لیترگلاب تولید شد.
از اهالی قمصر که پرسیدم گفتند اولین بار است این مراسم با این شکل و شمایل برگزار می شود.
مطمئنم اگر روی این جشنواره تبلیغات برگزار شود ، از جشنواره گل و گلاب که صرفا جنبه توریستی و تفریحی دارد پر طرفدار تر شود.

سایت جامع علمی تجاری گل و گلاب کاشان

 

http://www.kashanrose.com/

 سایت قمصر

 

http://qamsar.ir

 

/ 1 نظر / 46 بازدید