بسیجی‌ها بهترین افراد برای دفاع از مرزهای مجازی هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، حمیدرضا خاکسار بعد از ظهر امروز در همایش بزرگ وبلاگ‌نویسان بسیجی استان قزوین که در کانون فرهنگی و ورزشی بسیج برگزار شد، اظهار داشت: با هم بودن بزرگ‌ترین سرمایه بسیج است و این یادگار امام خمینی (ره) در هیچ کجای دنیا نظیر ندارد.

وی ادامه داد: امروز بسیج در جای‌جای کشور و در میان اقشار مختلف مردم با یک شعار و روش حضور دارد و راه‌اندازی 10 هزار وبلاگ بسیج با توجه به اینکه در یک مسیر و با یک اندیشه حرکت می‌کنند، موفقیت‌های زیادی را در پیش خواهد داشت.

مسئول مرکز اطلاع‌رسانی بسیج کشور اضافه کرد: مقام معظم رهبری فرموده‌اند امروز اینترنت، ماهواره، وسایل ارتباطی بسیار متنوع است و حرف، آسان به هر جای دنیا می‌‌رسد و میدان افکار مردم و مومنان عرصه کارزار تفکرات گوناگون است و امروز در یک میدان جنگ و کارزار حقیقی قرار داریم و این کارزار فکری به هیچ وجه به زیان ما نیست و به سود ماست.

وی افزود: در جنگ نظامی احتمال شکست ما وجود دارد ولی ما به دنبال نظامی شدن نیستیم چرا که هیچ ملتی سرمایه فکری که ما از قرآن و اهل بیت (ع) داریم را ندارند و ما به منبع اصلی وحی متصل هستیم از این‌رو بدون شک در کارزار فکری ما پیروز می‌شویم.

خاکسار تصریح کرد: بدون تردید ما در صحنه و کارزار فکری از غرب پیشرو شده‌ایم و غرب می‌داند که تلاش 30 ساله آنها جبران عقب‌‌افتادگی را نداشته چرا که با ما وارد کارزار فکری شده‌اند.

وی در خصوص وظیفه بسیج در فضای مجازی که جغرافیای آن شامل اینترنت، تلویزیون، تلفن همراه، اینترانت و ... می‌شود، بیان داشت: در فضای مجازی نیز مرزهایی با دشمن وجود دارد که دشمن به این مرزها حمله کرده و سرمایه‌های ملی ما را به سرقت برده است.

مسئول مرکز اطلاع‌رسانی بسیج کشور اعلام کرد: بسیج وظیفه دارید تا از مرزهای فضای مجازی دفاع کند و امروز دیگر جنبش نظام کارایی ندارد و بهترین کسانی که می‌توانند از این مرزها دفاع کنند بسیجی‌ها هستند که در این بین نقش خانم‌ها بیش از آقایان است.

وی توضیح داد: در این مرزهای مجازی قرارگاه‌های اطلاعاتی و عملیاتی ایجاد نشده‌اند و یا دیر ایجاد شده‌اند از این‌رو دشمن در این مرزها هر کاری انجام می‌دهد و بسیجی‌ها باید وارد مرزها شده و با مدیریت فضای مجازی اجازه کوچکترین تعدی دشمن به این مرزها را ندهند.

خاکسار کشف محورها و سوژه‌های عملیاتی، شناسایی و دسته‌بندی پایگاه‌های تبلیغی دشمن، به‌روز رسانی بانک اطلاعات سایبر، نظارت و ارزیابی فعالیت‌های بسیج، معماری اطلاعات پایگاه‌های مجازی بسیج و ... را از جمله وظایف بسیج در فضای سایبر دانست.

در ادامه این مراسم، علیرضا خدابخش یکی از وبلاگ‌نویسان استان قزوین مطالبی را در خصوص تاثیر اینترنت و وبلاگ‌ها بر افکار عمومی، رسانه‌ها، کاربران اینترنت و روابط اجتماعی بیان داشت.

در پایان این همایش از محمود رحیمی، امیر گروسی و زهرا مرادی‌ها به عنوان وبلاگ‌نویسان برتر بسیجی استان قزوین تقدیر شد.

 

 

منبع : خبرگزاری فارس     6/9/87

 

لینک خبر:   http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8709061377

کلید واژه : جهاد مجازی ، بسیج ، وبلاگ ، بلاگر ، اینترنت ، فضای مجازی ، جنگ اینترنتی ، جهاد اینترنتی ،

/ 2 نظر / 14 بازدید
امیر حسین

سلام استاد یک ماه به ناچار بساط وبلاگ نویسی مان جمع بود پس از حدود یک ماه که مطلبی تازه ننوشته بودم با مطالبی به روزم: غزه قهرمان ، اسرائیل در بحران دیوان مبین 1و 2 منتظر نظر اندیشمندانه تان

سید مهدی

خروش وبلاگ نویسی با راهپیمایی مجازی http://mobarezz.parsiblog.com/780479.htm