اختصاص ۲۰ میلیون دلار برای فعالیت سایبر علیه ایران

به گزارش ایرنا، بر اساس اطلاعات موجود در سایت رسمی کنگره آمریکا، بخشی از بودجه سال 2010 آمریکا برای فعالیت سایبر علیه ایران از طریق برنامه ای تحت عنوان "برنامه منطقه ای دموکراسی در خاور نزدیک" (Near East Regional Democracy) تامین خواهد شد.

 

روزنامه آمریکایی یو.اس.ای تودی در تاریخ 6/2009/26 از برنامه اوباما برای افزایش بودجه برنامه NERD به میزان 15 میلیون دلار خبر داده و هدف از این اقدام را اختصاص بخشی از این بوجه به فعالیت علیه ایران خوانده بود.

 

در متن لایحه بودجه 2010 وزارت خارجه آمریکا ذیل عنوان "دسترسی به اینترنت و آزادی" آمده است که 10 میلیون دلار از بودجه این بخش برای فعالیت های سایبر علیه ایران از طریق NERD و 10 میلیون دلار دیگر از طریق Democracy Fund تامین می شود.

 

طی سال های گذشته دولت آمریکا از طریق سایت های اینترنتی چون گذار، گویانیوز، پیک نت، روزآنلاین و اخیرا فیس بوک و تویتر برنامه ویژه ای را برای عملیات روانی علیه ایران از قبیل دروغ پردازی، سیاه نمایی و شبهه افکنی به اجرا گذاشته و پس از ناکامی در جریان انتخابات 22 خرداد بر میزان کمک های مالی به گروههای وابسته در حوزه های مختلفی مانند اینترنت به شدت افزوده است.

 

منبع: 

http://www.medianews.ir/fa/2009/12/16/near-east-regional-democracy.html

/ 0 نظر / 17 بازدید