راه‌اندازی بخش «ترک اعتیاد به فن‌آوری» در یک بیمارستان در لندن

بنا به گفته مسئولان این بیمارستان جمعیت هدف این بخش نوجوانانی هستند که نمی‌توانند شکست را در بازی‌های ویدیویی، دنیای وب و یا سایر سرگرمی‌های دیجیتال را تحمل کنند و بیشتر برای نوجوانان بین ۱۲ تا ۱۷ سال راه‌اندازی شده است که برایشان دشوار بوده است که از کنسول بازی و یا رایانه خود جدا شوند.

“ریچارد گراهام” مددکار بخش مربوطه می گوید: “بعضی از کودکان و نوجوانان از بازی‌های آنلاین به عنوان یک کنش اجتماعی بهره می برند و طوری با بازی ارتباط برقرار می‌کنند که گویا تا پایان با این بازی همراه خواهند بود و خود از قهرمانان آن بازی هستند”.

وی در ادامه می‌افزاید:”من با پدر و مادرهایی در تماس بوده‌ام که نتوانسته بودند نوجوان خود را از محیط بازی دور کنند و بعضی نوجوانان با پرخاشگری زیاد خود، والدین را بالاجبار به تماس با پلیس وادار کرده بودند”.

مسئولان این بیمارستان امیدوارند با روش‌های درمانی خود این نوجوانان را در بازگشت به دنیای واقعی کمک کنند.

گفتنی است چندی پیش نیز مرکز درمانی مشابهی در آمریکا تحت عنوان “ترک اعتیاد به اینترنت” در نزدیکی شرکت مایکروسافت راه‌اندازی شده بود.

اعتیاد به برخی موضوعات فناوری اطلاعات از جمله مشکلاتی است که دامنگیر جوامع در حال رشد می‌شود به نحوی که کاربران فناوری این جوامع را از زندگی انسانی روزمره خود باز می‌دارد و باعث بروز برخی رفتارهای نابهنجار از سوی آنان می‌شود.

منبع خبر: http://farnet.ir/?p=2006

/ 0 نظر / 12 بازدید