پاپ: کشیشان به وبلاگ‌نویسی رو بیاورند

به گزارش خبرنگار "سرویس فضای مجازی " خبرگزاری فارس، خبرگزاری فرانسه، پاپ بندیکت شانزدهم دیروز شنبه و در روز جهانی ارتباطات، از کشیش‌ها خواست تا از فناوری‌های مدرن مانند اینترنت بهره ببرند.

رهبر کاتولیک‌های جهان در پیام خود تصریح کرد: "با هوشیاری کامل از امکانات منحصر به فرد ارائه شده توسط ارتباطات مدرن برای تبلیغ دین مسیحیت بهره ببرید ".

پاپ 82 ساله اعلام کرده است که فناوری‌های جدید شکل عمیق‌تری از ارتباطات از فاصله دور را فراهم کرده و رسانه را به عنوان تاثیرگذارترین سرویس در جهان مطرح کرده است.

پاپ در واکنش به گسترش دین‌گریزی در جوامع مسیحی، به روحانیان مسیحی توصیه کرد از اینترنت برای جذب غیرمسیحیان به این مذهب استفاده کنند.

پاپ بندیکت شانزدهم از زمان حضور خود در این سمت در سال 2005 میلادی، حضور خود را در اینترنت گسترش داد و یک پایگاه اینترنتی نیز افتتاح کرد.

واتیکان مدت‌هاست که یک وب‌سایت دارد که اکنون به 8 زبان فعالیت می‌کند و در شب سال نوی میلادی، 2 میلیون بازدیدکننده را به خود اختصاص داد.

مقامات واتیکان در سال گذشته نیز یک کانال خبری بر روی وب‌سایت "یوتیوب " که مخصوص اشتراک‌گذاری ویدئوست، افتتاح کردند.

این مقامات همچنین از سال 2009 به شبکه‌های اجتماعی نیز روی آوردند و در شبکه اجتماعی فیس‌بوک صفحه‌ای برای پاپ ایجاد کردند.

 

لینک: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8811041029

88/11/04 - 08:48

شماره:8811031443

 

 

کلید واژه: اینترنت ، وبلاگ ، مسیحیت ، پاپ ، کشیش ، یوتیوب ، وب سایت ، فیس بوک

/ 0 نظر / 12 بازدید