نژاد پرستی و بازی رایانه ای

به نوشته شماره روزنامه گلوب اند میل در اینترنت، یان تاکی ئوچی که مسئولیت تولید این بازی را در شرکت رایانه ای کاپکوم ژاپن بر عهده داشته است با اعلام این مطلب افزود به عقیده من برخی از سوء تفاهم های ایجاد شده درباره محلی که داستان بازی در ان شکل می گیرد باید بر طرف شود.

تاکی اوچی گفت "اهریمن ساکن پنج" (رزیدنت اویل پنج) نیز مانند نسخه های پیشین خود مربوط به نابود کردن دشمنانی است که بر اثر ابتلا به یک بیماری ویروسی مهلک رفتارشان به کلی تغییر کرده است و انتخاب کشورهای غرب افریقا به عنوان مکان این حادثه کاملا تصادفی است.

تاکی اوچی گفت به عقیده من، این اشتباه است اگر تصور کنیم که افریقا عمدا به عنوان محل داستان بازی انتخاب شده و بگوییم که اهداف نژاد پرستانه در کار بوده است. تاکی اوچی افزود کاربران ما باید این موضوع را درک کنند که هدف ما از تولید این بازی رایانه ای هرگز ترویج عقاید نژاد پرستانه نبوده است.

نمایش بخش هایی از نسخه جدید بازی رِزدینت اویل (اهریمن ساکن) در اجلاس "رسانه و مشاغل ای تری" که در آن قهرمان سفید پوست داستان در حال مبارزه با شماری از روستاییان سیاه پوست دیده می شد، خشم بسیاری از کاربران بازی های رایانه ای اینترنتی را برانگیخت.

 

منبع : واحد مرکزی خبر - تاریخ خبر: 17/12/1387  - ساعت خبر: 12:10

 

لینک: http://www.iribnews.ir/NewsRoom.aspx?ID=25085389

 

کلید واژه : بازی رایانه ای ، رزیدنت اویل پنج ، بازی ویدیویی ، آفریقا ، نژاد پرستانه ، سفید پوست ، سیاه پوست

/ 0 نظر / 6 بازدید