باربی باعث مشکلات روانی زنان می شود

به گزارش وبلاگ مجاهد مجازی به نقل از خبرنگار مشرق، از لحاظ آماری فقط یک زن از 100هزار زن می‌تواند فقط کمی شبیه باربی باشد. باربی عروسکی است که آمریکایی ها با الگو قرار دادن آن به پرورش دختران و زنان جهان جهت آمریکایی داده اند.

سایت آلترنت در مورد افسانه تناسب اندام عروسک باربی می نویسد:متاسفانه به نظر می‌رسد که در میان آمریکایی‌ها، رویای باربی شدن در میان کسانی شیوع پیدا کرده که وزن آنها 50 کیلوگرم یا کمتر می‌باشد. اگر عروسک باربی یک انسان (زن واقعی) بود، بلندی قد او 150تا270 سانتی متر می‌شد. به ویژه اگر سایز دور کمر او را در نظر بگیریم ، 45 سانتی متر می‌شود و بدن او نیازمند 17 الی 22 درصد چربی است تا بتواند فرآیند عادت زنانه را داشته باشد و این ویژگی‌های یک زن از میان صد هزار زن است.

از عکس‌هایی که از اندام باربی گرفته شده به وضوح به نظر می‌رسد که این عروسک پلاستیکی متعلق به دنیای خیالی است. اما در حقیقت این عروسک به نوعی، بخشی از دنیای واقعی مبدل شده و به عنوان سمبلی برای زیبایی در میان زن‌ها در آمده است.
کورتنی مارتین نوسنده کتاب "دختران متناسب ،دختران ستاره" می‌نویسد: ما می‌توانیم 4 سال کار کنیم تا به یک اندازه‌ای برسیم اما می‌توانیم بعد از هر شکست پله‌ای برای موفقیت بسازیم. یک چنین عقیده‌ای هرگز نمی‌تواند یک خانمی را که خود را تحت فشار قرار داده تا ظریف تر، خوش اندام تر،خوش قد و قواره‌تر و جذاب تر به نظر برسد، متقاعد کند و این زن  زمانی که اندامش به حد مطلوب نمی‌رسد ،دچار نا امیدی غیر قابل اجتنابی می‌شود."
از زمان‌های گذشته تا به امروز، زن‌ها از لحاظ تاریخی پیشینه طولانی مدتی جهت زیبا شدن داشته‌اند و جامعه هم برای تشویق آنها به این امر، از این قاعده مستثنی نبوده است. در این چارچوب که زنان قصد داشتند مقادیر زیادی از وزن خود را کم کنند، عروسک باربی هم ظهور کرد.
عروسک باربی در سال 1956 متولد شد. بعد از تولد آن، شرکت ماتل عروسک خواب باربی را که یک پیژامه صورتی پوشیده بود به بازار ارائه داد و این عروسک به حالت خوابیده در دسترس عموم قرار گرفت و به فروش رسید. یک کتاب راهنمای رژیم غذایی هم به همراه آن به فروش می‌رسید که رویش نوشته شده بود: نخورید
باربی، با این وجود رقبایی هم دارد و این باربی اسلامی نیست که برنده می‌شود بلکه برتز است که رقیب باربی میشود.

به علاوه از عروسک‌های دیگری که برای دختران تولید می‌شود می‌توان از باربی مک، نام برد. باربی مک یک عروسک ثابت است که تی شرت‌ها و لوازم مخصوص او در فروشگاه‌ها موجود است. روی بسیاری از این عروسک ها کلمات مستهجن هک شده که روی کودکان تاثیرات ضدتربیتی می گذارد و علی رغم شکایات زیاد، هنوز استفاده از کلمات مستهجن بر روی محصولات کودکان استفاده می‌شود.

http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=31543

/ 0 نظر / 96 بازدید