توزیع خدای جنگ در امارات متوقف شد

 عصر ایران – امارات توزیع یک بازی ویدئویی جنجال برانگیز به نام "خدا جنگ"را ممنوع کرد.

به گزارش عصر ایران (asriran.com) به نقل از روزنامه اماراتی گلف نیوز، شهروندان اماراتی نسبت به مفاهیم ضد دینی، ارزشی و اجتماعی این بازی اعتراض کرده اند و اکنون توزیع آن ممنوع شده است.

داستان "خدای جنگ" مبتنی بر یک اسطوره یونانی است که بازیکنان را به کشتن خدایان مختلف برای رسیدن به مرحله بعدی بازی ترغیب می سازد. این بازی حاوی صحنه های غیراخلاقی نیز است.

کمیته فتوای دائمی امارات دستور ممنوعیت فروش چنین بازی هایی را در کلیه ادارات دولتی و مصادره کلیه بازی های توقیف شده را صادر کرده است.

به گفته یکی از مقامات ، مصادره کلیه بازی های ویدئویی از جمله "خدای جنگ" که حاوی زبان و صحنه های توهین آمیز به مذهب، ارزش ها و سنت های امارات باشد، ادامه خواهد یافت.

منبع :سایت عصر ایران
لینک خبر:http://www.asriran.ir/view.php?id=40222

/ 4 نظر / 7 بازدید
رهگذر

سلام بازی جی تی ای توسط وزارت ارشاد ممنوع شد

Milad

شما مسي اين كه خوابيد همهاي بازي هاي تو ايران هيچ كدوم مجوز پخش ندارند به جز بازي فوتبال كه اونم چيزي ندارد[شیطان]

مهدی

جواب نویسنده وبلاگ به کامنت قبلی : دوست عزیزم میلاد ممنون از اظهار نظرتان اینکه فرمودید هیچ کدوم از این بازی ها تو ایران مجوز پخش ندارند بنده تا حالا ندیدم در اخبار که از سوی مرجعی بازی ممنوع اعلام شود اگر شما دیده اید به ذکر مصداق بیان کنید. ثانیا در صورت صحت حرف شما چه کسی بر این مورد نظارت می کند برای اینکه ببینید که آیا این سی دی ها در بازار موجود است یا نه کافی است به یک مغازه بازی فروشی سری بزنید.