بازی‌های رایانه‌ای : تنوع و جذابیت در جشنواره فیلم کودک همدان

این هنر و صنعت که برگرفته از فناوری پیچیده آی تی با کارکردهای فرهنگی صنعتی و اقتصادی پا گرفته ، امروزه به عنوان یک فرآیند غالب در عرصه فرهنگ نیز مطرح است و کشورهایی که صاحب این فناوری هستند فارغ از وجوه یادشده از تاثیرگذاری بسزایی در این عرصه برخوردار هستند.

بازی‌های رایانه‌ای به دلیل جذابیت‌های خاص خود از سویی و پر کردن خلا اوقات فراغت گروههای مختلف سنی ، بویژه کودکان و نوجوانان امروزه از مخاطبان گسترده‌ای در سطح جهان برخوردار است.

بنیاد ملی بازیهای رایانه‌ای معاونت امور سینمایی فعالیت خود را از حدود یک سال پیش با حمایت از مقوله تولید بازی با محور علایق ایرانی - اسلامی ، غنی‌سازی اوقات فراغت و خلا این تولیدات با شناسنامه ایرانی آغاز کرده است.

اشاره معاون امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین افتتاحیه جشنواره بین‌المللی فیلم کودک بر گنجاندن بخش بازی‌های رایانه در این رویداد نیز نشانگر توجه مدیریت فرهنگی کشور بر گسترش تولید و عرضه بازی برای کودکان و نوجوانان ایرانی است.

به عقیده صاحب نظران ، رابطه مستقیم تصویر و سرگرمی برای کودکان و ایام طولانی اوقات فراغت خانواده‌ها بخصوص در فصل تابستان ، بستر سرمایه‌گذاری جدی برای این بخش از هنر - صنعت کشور مهیا می‌سازد.

از طرفی رابطه مستقیم بازهای رایانه‌ای با علایق کودکانه موجب می‌شود که گنجاندن این بخش در زمره تولیدات کودک را منطقی و تنوع در رویداد مرتبط با این گروه سنی برای جذب مخاطب بیشتر و شادی آفرینی را مضاعف سازد.

تولید جدی بازی‌های رایانه‌ای ایرانی با بهره‌گیری از استاندارهای معقول در این عرصه مدتی است آغاز شده و توانسته دراین ایام نظر مخاطبان داخلی و ناظران بیرونی را به خود جلب کند.

تولید بازیهایی برگرفته از تاریخ و هویت ایرانی نظیر "لطفعلی خان زند" که به تازگی عرضه شده است نمونه‌ای از این حرکت در مسیر تولید به شمار می رود و گنجاندن تولیدات این بخش در جشنواره آتی کودک به عنوان بخشی مستقل می‌تواند بر رونق این بخش و معرفی صحیح بازی ایرانی به مخاطب نقش موثری داشته باشد.

به اعتقاد برخی از فعالان عرصه سینمای کودک، افزودن بخش بازی و گسترده کردن نقش انیمیشن در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان موجب ارتقای این رویداد و تنوع آن خواهد شد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۷/۰۴/۰۱‬
لینک خبر:
http://www2.irna.ir/fa/irnewtest/fa/news/view/line-11/8704013312113900.htm


 

/ 0 نظر / 12 بازدید