مادر معتاد به بازی رایانه ای در دادگاه محکوم شد

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات شرق، یک مادر معتاد به بازی های رایانه ای کودکانش را فراموش کرد و سگ هایش از فرط گرسنگی مردند.
در بازی های رایانه ای می توان فرد دیگری بود. می توان ناپدید شد. می توان فراموش شد و فراموش کرد.
چه کسی می داند وقتی زنی 33 ساله به صورت آنلاین بازی می کند، شخصیت او در بازی چگونه خواهد بود؟ بر اساس گزارش دیلی میل، این خانم به قدری محو بازی می شده است که قادر نبوده برای سه فرزند خود غذای گرم تهیه کند و دو سگ او نیز از فرط گرسنگی جان باختند.
بر اساس گزارش دیلی میل، با گزارش یکی از همسایگان او که از پنجره خانه شرایط مشکوک را مشاهده می کرده است، این خانم را به دادگاه منتقل کرده اند.
در دادگاه وی را به بی مسؤولیتی در برابر فرزندانش محکوم کردند. مأموری که به خانه متهم رفته بود تخمین زده جسد سگ های این زن حدودا 2 ماه در این حال رها شده اند. متهم با تصدیق این موضوع، علت مرگ سگ هایش را گرسنگی دانسته است. چرا که وی به بازی مشغول بوده و به آنها غذا نمی داده است.
مسؤول پیگیری پرونده گزارش داده است که این زن بازی کردن را از اواخر سال 2009 و با زمان 1 ساعت در روز شروع کرده بود، اما از آگوست آن سال وضع به نحوی شده بود که او فقط 2 ساعت در روز استراحت می کرد. از آنجایی که این زن نمی خواسته فقط تلف کند، تنها غذاهایی را به کودکان خود می خوراند که نیاز به پختن و یا حتی گرم کردن نداشته باشد. از این رو آنها را مجبور می کرده غذها را مستقیما از قوطی کنسرو و بدون استفاده از قاشق بخورند، چرا که هیج بشقاب و یا قاشق تمیزی باقی نمانده بود.
با اینکه وکیل متهم ادعا کرده که موکلش به علت مرگ شوهرش تحت شوک روحی قرار داشته و از طرفی به علت نوع خاص بازی بدان معتاد شده است، مسئولان پرونده هنوز حیرت زده اند که اعتیاد به بازی های رایانه ای چگونه می تواند به این مرحله برسد.
این حادثه ما را به یاد زوج کره ای می اندازد. آن زوج اهل کره جنوبی اوایل امسال به علت حضور بیش از حد در کافی نت، نوزادشان را فراموش کرده و سبب مرگ او شده بودند.
مادر معتاد به شش ماه مجازات تعلیقی و 75 ساعت کار بدون دستمزد محکوم شد. او از داشتن حیوانات خانگی و دسترسی به اینترنت منع شده است و کودکان 9، 10 و13 ساله اش تحت دولت مراقبت قرار گرفته اند.
اینکه چگونه می خواهند او را از بازی های رایانه ای دور نگه دارند مشخص نیست، اما به نظر می رسد تنها راه ممکن برای برگرداندن او به زندگی عادی، دور نگه داشتنش از بازی های آنلاین است.
دیلی میل گزارش داده، بازی اعتیادآوری که وی بازی می کرده، "دنیای کوچک" نام دارد. سازنده این بازی اعلام کرده است که نقشی در این پرونده ندارد و بازی آنها یک بازی عادی است.
اریک هاتمان، یکی از مسؤولان شرکت "روزهای شگفتی"، شرکت سازنده این بازی می گوید: "هدف ما همواره این بوده، بازیهایی طراحی کنیم که دوستانه و خانوادگی باشند و بازی کردن آنها به صورت دسته جمعی لذت بخش تر باشد، اما دیگر بازی های آنلاین بدین گونه نیستند و فرد را منزوی می کنند!"

http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=6704

/ 0 نظر / 14 بازدید