جنجال خبری تازه تقدیر احمدی نژاد از یک بازی رایانه‌ای

به گزارش «فردا» و به نقل از نشریه «بازی کام»، این تغییر و تحول چنان سریع و تاثیرگذار بود که امروزه نمی توان از نقش تاثیرگذار بازی های رایانه ای در زمینه های سیاسی، فرهنگی، مذهبی و… غافل بود. ساخت چندین بازی رایانه ای مختلف با مضامین سیاسی، نظامی، مذهبی و فرهنگی در سال های اخیر خود دلایلی روشن بر این ادعا هستند.

در همین راستا چندی پیش بازی رایانه ای جدیدی با نام Call Of Duty 4 با مضمون حمله آمریکا و انگلیس به خاور میانه به بهانه مبارزه آن ها با تروریست ساخته و روانه بازار شد.

این بازی که یکی از خوش ساخت ترین بازی های نسل جدید به شمار می رود، به شکل کاملا آشکاری خاورمیانه و به خصوص اعراب مسلمان را به عنوان محور شرارت و عامل پرورش تروریسم معرفی می کند و در کنار آن غرب را به سردمداری آمریکا و انگلیس به عنوان تنها ناجی بشر از دست تروریست ها نشان می دهد.

داستان بازی درمورد گروهی از اعراب مسلمان است که تحت فرماندهی فردی به نام خالد ال اسد ( Khaled Al- Asad ) و با همکاری یک دلال سلاح روس به نام عمران زاخایف ( Imran Zakhaev ) در حال تدارک یک حمله اتمی به کل دنیا هستند. نکته مهم درمورد این بازی نزدیکی مرزهای تروریست ها به مرز کشور ایران است. بازی طوری طراحی شده که نه می توان محل رویدادهای این بازی را بی ارتباط از ایران دانست و نه می توان آن را به ایران ربط داد! درواقع بازی در این مورد بسیار دو پهلو عمل کرده است.

طبق معمول در این بازی اعراب ( مسلمان ها ) افرادی سنگ دل و جاه طلب به تصویر کشیده شده اند و از هیچ جنایتی علیه بشریت فروگذار نیستند. بازیکن ها هم در نقش یکی از افراد ارتش امریکا (A U.S. Marine ) یا یکی از افراد ارتش انگلیس (S.A.S ) بازی می کنند و وظیفه دارند تا جلوی جاه طلبی اعراب ( مسلمان ها ) را بگیرند!

اما نکته مهم و اصلی در حاشیه این بازی در اینجاست که با توجه به مضمون ضد اسلامی و سیاسی این بازی، چند روزی است که در اکثر سایت های معتبر بازی های رایانه ای و حتی برخی سایت های معتبر خبری دنیا، خبر عجیبی تیتر اول همه آن ها شده است:

" محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران از بازیModern Warfare :Call of Duty 4 تقدیر کرد"

این خبر که یکی دیگر از توطئه های آشکار غرب پس از ناکامی های متعدد آن ها در خدشه دار کردن وجهه رئیس جمهور عزیز کشورمان است، آنچنان کودکانه و سبک سرانه ساخته و پرداخته شده است که حتی مغرض ترین افراد را هم به خنده وا می دارد.

در این خبر که در تمامی سایت ها به صورت تصویری کار شده است، رئیس جمهور عزیز کشورمان در مراسم اهدای نشان به روسای سپاه پاسداران نشان داده می شود. اما در زمان سخنرانی آقای احمدی نژاد برای حضار، گوینده ای شروع به ترجمه صحبت های ایشان کرده و از زبان ایشان اعلام می دارد که:

" من بازیModern Warfare :Call of Duty 4 را بازی کردم و از آن بسیار لذت بردم. این بازی به من این ایده را داد تا سربازانمان را با روش های این بازی تعلیم دهیم و..."


این درحالی است که صحبت های رئیس جمهور محترم اصلا هیچ ارتباطی با این بازی ندارد و تمام صحبت های ایشان به طور کامل تحریف شده است.

جالب اینجاست که این حرکت مغرضانه غرب و این تحریف بچه گانه، چنان از طرف سایت های مختلف و حتی سایت رسمی بازی Call of Duty 4: Modern Warfare مورد استقبال قرار گرفته شده است که آن را به خبر اول آن ها تبدیل کرده است.

این موضوع خود به خوبی و روشنی نشان دهنده آن است که غرب دربرابر مواضع مستحکم ریاست محترم جمهوری و ملت ایران چنان درمانده و ذلیل شده است که با توسل به چنین حرکات مغرضانه ای قصد ایجاد یک جنگ روانی جدید علیه دولت و ملت ایران را دارد.

به نظر می رسد اکنون زمان آن فرا رسیده که دولت و مسئولان محترم کشور با دیدگاهی جدید به مسئله بازی های رایانه ای نگاه کنند و با یک استراتژی دقیق و تولید بازی های رایانه ای داخلی، هرگونه توطئه ای را در این زمینه خنثی کنند.

سایت موعود ، ۱۹ آذر ۱۳۸۶ 
http://mouood.org/content/view/5918/2/

 

/ 0 نظر / 38 بازدید