هشدار پلیس آمریکا برای عروسک باربی دوربین دار

   سند هشدار اف بی آی

 مشرق چندی پیش خبری را مبنی بر"ورود باربی دوربین دار به ایران " به عنوان هشداری به خانواده ها منتشر کرد. عروسکی که تصاویری از لحظات خصوصی خانواده ها در حافظه خود ثبت می کرد و آن را بر روی سرورهای اینترنت انتقال می داد. این عروسک دوربین دار علاوه بر تهدیدات عمیق و طولانی مدت فرهنگی و جوانب متعددش در محیط تربیتی ایران، موجب هشدارهایی در کشورهای دیگر، حتی کشور تولید کننده اش یعنی آمریکا، نیز شده است.


پلیس فدرال آمریکا "اف بی آی" به تازگی با صدور هشداری رسمی در خصوص استفاده از باربی دوربین دار، خواستار توجه و هوشیاری خانواده های آمریکا شده است. البته هشدار "اف بی آی" در خصوص این تهدید، بیشتر متوجه سوء استفاده .... از کودکان است و تاکید بر جلوگیری دسترسی این عروسک از بهره برداری کسانی است که در جامعه آمریکا به "کودک آزاری" ارتکاب دارند.


در سر عنوان این هشدار ذکر شده است که: دختر ویدئویی "باربی" روشی است ممکن، برای تولید فیلم های "سوء استفاده .... از کودکان" این هشدار تحت عنوان "جرایم سایبری" طبقه بندی شده است.

در ادامه این هشدار آمده است:"از اوایل جولای 2010، ماتل در حال فروش باربی دختر ویدیویی است. این عروسک دارای یک دوربین مخفی است که لنز آن در داخل یک گردنبند که در جلوی عروسک قرار دارد پنهان شده است، و برای پخش تصویر دارای یک صفحة ال‌سی‌دی کوچک در پشت آن می‌باشد. این عروسک می‌تواند سی دقیقه فیلم ضبط کند، و تصاویر ضبط‌شده را از طریق یک miniUSB و کابل به رایانه انتقال دهد.

برای ویرایش تصاویر آن نیاز به نرم‌افزار خاصی نیست، و می‌توان تصاویر را به روی یک رایانه کپی کرد. علاوه بر این، با استفاده از «حالت رایانه» آن می‌توان دختر ویدیویی را به رایانه وصل کرد تا تصاویر را به صورت زنده پخش کند.

منبع : مشرق

http://www.mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=22674

/ 0 نظر / 12 بازدید